Dlaczego zabiegi mikronakłuwania określa się mianem złotego standardu medycyny estetycznej i dermatologii? Bo są niemal nieinwazyjne, a dają rezultaty przyspieszenia produkcji i odmładzania kolagenu porównywalne są z terapiami laserowymi czy peelingami medycznymi. Faktem jest też, że czas rekonwalescencji jest tu minimalny. Efekty zabiegu widać natychmiast, chociaż stymulacja głębokiej przebudowy skóry jest procesem, który trwa nawet przez kilka miesięcy po nakłuwaniu. Tuż po zabiegu widzimy zwężenie porów, wygładzenie i piękne napięcie skóry. Dotyczy to także obszarów najtrudniejszych z wyjątkowo wymagającą a zarazem delikatną skórą czyli: okolicy oczu i ust oraz szyi i dekoltu. Te miejsca nie lubią agresywnego traktowania, ale potrzebują też konkretnego przyspieszenia naturalnych procesów odbudowy i regeneracji. Delikatne mikronakłuwanie jest tu kuracją idealną pod warunkiem, że będzie wykonywane systematycznie. Badanie opublikowane w czasopiśmie Plastic and Reconstructive Surgery, pokazały, że tworzenie nowego kolagenu wcale nie zależy od długości igły (można więc nakłuwać skórę bardzo subtelnie, powierzchniowo) ale od regularnego powtarzania terapii. Okazało się, że właśnie taka delikatna stymulacja, zwłaszcza przy wrażliwej skórze jest najskuteczniejsza!

Bohater z igłami
Dermapen to urządzenie do precyzyjnego mikronakłuwania skóry. Składa się z cieniutkich, pulsujących, tytanowych igieł (głębokość wkłucia od 0,25 mm do 3 mm). Wywołane mikrourazy stymulują organizm do naturalnego regenerowania skóry.

"Zabieg Dermapen działa na różnych poziomach. Po pierwsze aktywuje naturalne procesy naprawcze, które prowadzą do szybszej syntezy kolagenu a także do jego przebudowy. Po drugie niemal natychmiast poprawia strukturę naskórka. Po trzecie stymuluje regenerację w głębokich warstwach skóry. Warto zaznaczyć też, że wszystkie substancje aktywne nakładane na skórę w trakcie lub po zabiegu -  wchłaniają się szybciej i są bardziej efektywne - tłumaczy dr Ewa Rybicka z kliniki Estetica Nova.  

Rezultaty widać gołym okiem już po kilku dniach skóra jest lepiej ukrwiona, poprawia się jej gęstość i elastyczność. Natomiast po 2-3 miesiącach uzyskujemy piękny, naturalny lifting a cera jest promienna, rozświetlona. "Dermapen 4 generuje aż 1920 mikronakłuć na sekundę. Dzięki temu zabieg jest krótszy, pacjent goi się szybciej i co tu dużo mówić rezultaty są lepsze" - dodaje lekarka.

Dermapen 4 bardzo płynnie przesuwa się po skórze (nie szarpie naskórka) co oznacza mniejszy dyskomfort, skóra po zabiegu dochodzi do siebie maksymalnie w ciągu dwóch dni. Trzeba jedynie pamiętać o filtrze przeciwsłonecznym, najlepiej najwyższym.

To skomplikowane
Okolice oczu i ust, szyja i dekolt to obszary niezwykle delikatne. A przecież każda z nas kocha posyłać  figlarne spojrzenie i demonstrować z dumą mocne wycięcie w sukience. Jak sprawić aby skóra w tych miejscach była młoda i jędrna - bez względu na to ile mamy lat?  Najmniej inwazyjny ale jednocześnie spektakularny Dermapen Touch idealnie sprawdzi się w obszarach wokół ust czy oczu. Ten zabieg to bardzo szybkie i powierzchowne przejście urządzeniem po skórze, zyskujemy jednak po nim niesamowite odświeżenie i wygładzenie. Co ważne: bez złuszczania naskórka. Ten zabieg przeprowadzany regularnie powoduje piękne zagęszczenie i pogrubienie naskórka. Nawilża wrażliwą okolice oka, rozjaśnia skórę i redukuje widoczność drobnych zmarszczek. Odżywia skórę, pobudza ją do regeneracji i niweluje cienie i obrzęk. "Fenomenalnie można opracować też Dermapenem samą górną powiekę aż po brew, sprawiając, że będzie zliftingowana i gładsza. Zawsze znieczulam swoich pacjentów przed zabiegiem, uważam, że poprawianie wyglądu skóry nie musi i nie powinno boleć. Aby miękko i precyzyjnie prowadzić końcówkę Dermapena po skórze, nakładam na też nią żel, który daje przyjemny poślizg. Nowe ampułki z kwasem hialuronowym dedykowane do zabiegu Dermapen: Dermaceuticals MG-HA35 oraz MG-HA35+ mają świetną konsystencję - są gęste i trzymają się na powierzchni zabiegowej, dzięki czemu większa ilość preparatu dostaje się w głąb skóry. To niezwykle skuteczna mezoterapia" - opisuje dr Ewa Rybicka.
Podobne efekty przynosi opracowanie okolicy ust. Dermapen likwiduje tak zwane “zmarszczki palacza” i mocno wypłyca głębsze bruzdy wokół ust. Bez rekonwalescencji, bólu za to na długo, bo przebudowa kolagenu powoduje, że skóra jest bardziej odporna na powstawanie nowych zmarszczek.


Nie tylko łabędzia
Lekarze medycyny estetycznej zauważają, że coraz więcej pacjentów zgłasza się do nich z problemem zmarszczek i wiotkości szyi. Często są to młode osoby. Winne temu są godziny spędzone na patrzeniu w smartfona, a samo zjawisko stało się tak powszechne, że otrzymało własną nazwę - „techniczna szyja”. Co możemy zrobić dla naszej szyi poza ograniczeniem przebywania w pozycji z pochyloną głową? Przede wszystkim stosujemy na te okolice filtry słoneczne. Po drugie warto do pielęgnacji wprowadzić witaminę C, która jest także przeciwutleniaczem, pomagającym dodatkowo zneutralizować szkodliwe promienie słoneczne przedostające się przez filtr SPF. Doskonałym produktem będzie tu Antioxidant Coctail marki DP Dermaceuticals. To luksusowy koktajl antyoksydantów z witaminą C w roli głównej. Warto też przynajmniej raz w tygodniu zafundować tym obszarom domowe SPA z maseczką Hyla Active 3D Neck & Decollete Mask. To innowacyjna płócienna maseczka, która zapewnia silne nawilżenie i regenerację dla uzyskania efektu wzmocnionej i bardziej sprężystej skóry. "Zabieg Dermapen to wspaniała terapia na trudne do leczenia obszary szyi i dekoltu. Kuracja jest bezbolesna, szybka a rezultaty (szczególnie jeśli wykonamy kilka zabiegów w serii) to  grubsza, bardziej jędrna skóra i wygładzenie nawet głębokich bruzd" - tłumaczy dr Rybicka.

Dermapen to skuteczna forma mikronakłuwania, perfekcyjnie radząca sobie z naprawą najbardziej wrażliwych okolic. Jedyne czego od nas wymaga to odrobina systematyczności i pamiętania o filtrach przeciwsłonecznych. To chyba niewielka cena za gładką, seksowną skórę?