Trwa dobra passa Rihanny - gwiazda ma za sobą sesję okładkową dla Vogue UK i występ na Super Bowl. Artystka ogłosiła, że spodziewa się drugiego dziecka. Została też nominowana do Oscara 2023 za piosenkę do filmu "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu".  Na Oscary przyjechała jako ostatnia w kreacji Alaia i butach Giuseppe Zanotti. Tego wieczoru największą konkurentką Rihanny była Lady Gaga, którą nominowano za piosenkę "Hold my Hand" do filmu „Top Gun: Maverick”. Na gali obwieszona biżuterią Rihanna wykonała utwór „Lift Me Up”. Sceniczne stylizacje artystek bardzo się różniły. Lady Gaga zaskoczyła wszystkich, kiedy na scenie pojawiła się w T-shircie i podartych jeansach:

 

 

Gwiazdy musiały obejść się smakiem, ponieważ zwyciężyła piosenka "Naatu Naatu" z indyjskiego filmu "Hushaaru". Artyści dali fenomenalny show, który zakończył się owacją na stojąco:

 

 

Rihanna, piosenka do filmu "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu"

"Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu" to film produkcji Marvela. Królowa Ramonda (Angela Bassett), Shuri (Letitia Wright), M’Baku (Winston Duke), Okoye (Danai Gurira) i Dora Milaje (w tym Florence Kasumba), po śmierci króla T’Challi bronią swojej ojczyzny przed zakusami światowych mocarstw. Czekają ich nowe wyzwania, więc bohaterowie z pomocą War Dog Nakii (Lupita Nyong’o) i Everetta Rossa (Martin Freeman) jednoczą siły i przecierają nowe szlaki dla królestwa Wakandy.

 

Piosenki nominowane do Oscara 2023:

Rihanna „Lift Me Up” („Black Panther: Wakanda Forever”)

Son Lux, Mitski i David Byrne „This Is a Life” („Everything Everywhere All at Once”)

Ram Charan i N.T. Rama Rao, Jr. „Naatu Naatu” („ RRR”)

Sofia Carson „Applause” („Powiedz to jak kobieta”)

Lady Gaga „Hold My Hand” („Top Gun: Maverick”).