Ta statuetka nie jest dla nikogo zaskoczeniem! Renée Zellweger została najlepszą aktorką pierwszoplanową 92. ceremonii wręczenia Oscarów. Aktorka swoją statuetkę zawdzięcza brawurowej roli w filmie "Judy". Aktorka wcieliła się w postać ikony kina - Judy Garland. Renée Zellweger w wielu wywiadach podkreślała, ile kosztowało ją przygotowanie do roli Judy Garland. Aktorka nie tyko poddała się metamorfozie fizycznej, ale podjęła próbę zrozumienia toku myślenia i zapoznania się z demonami Judy Garland. Gwiazda musicalu "Chicago" w wyścigu po statuetkę konkurowała z m.in. Charlize Theron, Saoirse Ronan i Scarlett Johansson. Przypomnijmy, że to druga statuetka i czwarta nominacja w karierze filmowej Bridget Jones. Pierwszą zdobyła w 2004 roku za drugoplanową rolę w filmie "Wzgórze nadziei".

Aktorka na scenie zaapelowała o zjednoczenie i wspomniała postać Judy Garland:

Judy Garland nie otrzymała tej nagrody w swoim czasie. Ale jestem pewna, że ten moment jest przedłużeniem uczczenia jej dorobku, co zaczęło się na naszym planie filmowym. Pani Garland, jest pani z pewnością wśród tych idoli, którzy nas definiują i zbliżają do siebie. Ten Oscar jest z pewnością dla ciebie. 

Znalezione obrazy dla zapytania: judy garland renee

Oscary 2020: wyniki i zwycięzcy! Kto dostał Oscara 2020? >>

Oscary 2020: Renée Zellweger najlepszą aktorką pierwszoplanową!

O Judy Garland: Aktorka w trakcie swojej kariery zdobyła m.in. Oscara dla "wybitnego młodego wykonawcy" za "Czarnoksiężnika z Oz" i "Babes in Arms" (1939), statuetkę Złotego Globu ("Narodziny gwiazdy", 1955), a także nagrodę im. Cecila B. DeMille’a za pracę w filmach, trzy nagrody Grammy oraz nagrodę specjalną Tony (1952). Gwiazda zmarła w wieku czterdziestu siedmiu lat w wyniku przypadkowego przedawkowania leków nasennych. Jej córką jest Liza Minnelli (Garland miała jeszcze dwójkę dzieci). Renée Zellweger przeszła niezwykłą metamorfozę. 

Oscary 2020: najpiękniejsze suknie gwiazd [STYLIZACJE, KREACJE, ZDJĘCIA] >>

Oscary 2020: Natalie Portman znów krytykuje Hollywood. Jej suknia miała przesłanie. Jakie? >>