Karnet na siłownię posiada 2,5 mln w Polsce. Mimo to aktywny fizycznie jest jedynie co 10 dorosły. Głównym wrogiem w walce o zdrowie i szczupłą sylwetkę jest nieefektywne wykorzystywanie czasu, który przeznaczany jest na aktywność fizyczną – tzw. fitness prezenteizm. Rozwiązaniem może być zgłoszenie się do trenera personalnego, który zadba o motywację i efektywne wykorzystanie czasu trenującego. Niestety, takie rozwiązanie jest nie dla wszystkich jest dostępne finansowo. Na polskim rynku usług z segmentu fitness pojawiła się jednak niedawno usługa, która może być odpowiedzią na bolączki tych, którzy chodzą na siłownię, a ich wizyty w studiach fitness nie przynoszą żadnych rezultatów oraz tych, którym jest tam zupełnie nie po drodze. Mowa o pomarańczowej teorii fitnessu, czyli Organgetheory Fitness. Na czym ona polega?

Co to jest Organgetheory Fitness?

Organgetheory Fitness to pochodzący z USA „grupowy trening indywidualny”, który w oparciu o technologię maksymalizuje efekty każdych 60 minut poświęconych na trening. Orangetheory Fitness to także sieć klubów fitness założona 8 lat temu w USA, która staje się obecnie najpopularniejszą siecią siłowni butikowych na świecie. Sekretem marki jest opracowywany przez naukowców, intensywny, 60-minutowy trening interwałowy, prowadzony pod nadzorem trenera. I mimo tego, że w „pomarańczowym treningu” uczestniczy kilka osób, to jednak jego charakter powoduje, że czujesz się, jak byś był na typowym treningu personalnym. Co jeszcze wyróżnia treningi Orangetheory Fitness na tle innych, typowych ćwiczeń na siłowni?

Organgetheory Fitness - technologia i personalizacja

To przede wszystkim technologia i personalizacja, która pozwala w godzinę osiągnąć ten sam efekt, co podczas 2,5-godzinnej wyprawy na zwyczajną siłownię. Trening odbywa się przy pomocy różnorodnego sprzętu – od specjalnie stworzonych dla Orangetheory bieżni, przez ergometry, taśmy TR i hantle. Dzięki monitorowaniu pracy serca, trening na bieżąco dostosowywany jest do indywidualnych możliwości każdego uczestnika, aby ten osiągał możliwie najlepsze wyniki. Z Orangetheory tylko w Polsce korzysta już kilkoro topowych sportowców. Efekty tej metody zachwala m.in. Małgorzata Mączyńska, wielokrotna Mistrzyni Polski Bikini Fitness:

- Kluczem sukcesu w pracy nad wymarzoną sylwetką jest determinacja i konsekwencja. Sama wiem, jak ciężko jest zmotywować się do pójścia na trening. Kiedy już podejmiemy ten wysiłek to nie ma nic bardziej denerwującego od czekania w kolejce na poszczególne maszyny, wychładzając organizm i nie wykorzystując maksymalnie czasu przeznaczonego na trening. Dlatego największym atutem treningu OTF jest ekonomia czasu: w 60 minut spala się nawet 1000 kcal w rytmie, który jest personalizowany w zgodzie z indywidualnymi predyspozycjami.

Organgetheory Fitness - podejście

Innowacyjna metoda treningowa Orangetheory Fitness wymaga jednak również niestandardowego podejścia. Aby jeszcze bardziej zmotywować swoich klientów, siłownie OTF posiadają ciekawy i, zdaje się, unikatowy zapis w umowie – ewentualny brak przyjścia na umówiony wcześniej trening – może skutkować karą w wysokości 50 zł. Ta naliczana jest jednak tylko wówczas, kiedy dana osoba nie odwoła treningu na minimum 8 godzin przed jego rozpoczęciem lub się na niego spóźni. Jak pokazują przykłady z USA, ćwiczący w sieci OTF to osoby zorientowani na osiąganie celów, kary naliczane są więc sporadycznie i zawsze są rozważane indywidualnie.

Jesteś ciekaw, jak Orangetheory Fitness działa w praktyce ? Zapisz się na trening już teraz. Zrobisz to zaglądając na stronę otfpolska.pl. A po treningu koniecznie daj nam znać, jak Ci poszło!