"One Night Only" - nowy początek Adele

"One Night Only" to specjalne wydarzenie transmitowane na antenie CBS, które obejmowało koncert Adele na żywo oraz bardzo szczery wywiad przeprowadzony przez Oprah Winfrey. Wszystko przed wydaniem nadchodzącego albumu "30" od Adele (jego premiera została zapowiedziana na 19 listopada). Gwiazda nie powstrzymywała się podczas rozmowy i poruszyła wiele tematów takich jak miłość, swój rozwód, utrata wagi czy też macierzyństwo. Dlaczego wszyscy o tym mówią? To pierwszy wywiad Adele od 6 lat. Wszyscy z niecierpliwością czekali na tą rozmowę, łącznie z samą Oprah, która na Twitterze udostępniła klip z pierwszego spotkania z Adele.

Byłam podekscytowana spotkaniem Adele i cieszę się, że jest tak prawdziwa i przyziemna, jak wierzymy, że jest - napisała Oprah na swoim Twitterze

Największe rewelacje z programu "Only One Night" Adele

Największym zaskoczeniem był koncert Adele - to pierwsze wystąpienie artystki na scenie od 2015 roku. Zdobywczyni Grammy otworzyła swój telewizyjny program specjalnym hitem z 2016 roku, czyli „Hello”. Podczas wywiadu Adele powiedziała Winfrey, jak śpiewanie „Hello” inaczej na nią wpływa, patrząc wstecz na to, gdzie była wtedy, a gdzie jest teraz. Podczas koncertu Brytyjka zaśpiewała również nowe utwory z nadchodzącego albumu "30". Sam występ Adele odbył się w słynnym Griffith Observatory w Los Angeles. Wśród publiczności zasiadała sama hollywoodzka śmietanka, m.in. Selena Gomez, Angelo Atkins, Lizzo i wiele innych, w tym syn Adele. 

Aby zrobić jeszcze większe show, Adele zdecydowała się na dwie oszałamiające kreacje. Podczas koncertu wystąpiła w czarnej, dopasowanej sukni projektu Schiaparelli. Aby dodać szyku całej kreacji, Adele zdecydowała się na perłowe kolczyki z napisem "Saturn Return". Natomiast podczas wywiadu z Oprah, artystka ubrana była w bardzo elegancki, kremowy garnitur zaprojektowany przez zdobywcę nagrody CFDA - Christophera Johna Rogersa. 

Podczas rozmowy Adele otworzyła się na bardzo ciężkie dla niej tematy - miłość, rozwód, utrata wagi i wiele innych drażliwych aspektów. Przyznała, że czuje się zawstydzona, że jej małżeństwo się nie udało. Wspomniała także o ponownym odnalezieniu miłości ze swoim nowym partnerem, agentem sportowym, Richem Paulem. 

Przez całe życie miałam obsesję na punkcie rodziny nuklearnej, ponieważ z niej nie pochodziłam. We wszystkich tych filmach i wszystkich tych książkach (...) tak właśnie powinno być. Ja po prostu, już w bardzo młodym wieku, obiecałam sobie, że kiedy będę miała dzieci, będziemy razem. Będziemy tą zjednoczoną rodziną. I próbowałam naprawdę długo - powiedziała Adele w wywiadzie

 

To co urzekło większość internautów, to pomoc Adele w organizacji specjalnej niespodzianki dla pewnej pary. Mianowicie jeden z uczestnikó oświadczył się swojej dziewczynie podczas koncertu Adele. Piosenkarka wykonała wtedy utwór "Make You Feel My Love" dla nowo zaręczonych, którzy usiedli w pierwszym rzędzie.

Adele szczerze opowiada o swoim życiu podczas wywiadu z Oprah Winfrey. Co ujawniła artystka?

Po pierwsze gwiazda przyznała, że nie potrafi powiedzieć skąd jest jej muzyka. W wywiadzie wyjawiła, że siła jej muzyki w dalszym ciągu jest dla niej wielką tajemnicą. 

Wyciągam to z innego miejsca i nie wiem, jak to jest, że mam do niego dostęp. (...) To dziwne, bo nie wydaje mi się, żebym odczuwała tak głęboko w prawdziwym życiu" - powiedziała Adele

Po drugie, Adele powiedziała, że ma ogromną nadzieję, że fani mogą się utożsamić z jej wrażliwością. 

Muzyka pomaga mi w wielu sytuacjach i chciałabym zrobić to samo dla ludzi (...) aby im przypomnieć, że nie są sami. (...) Były momenty kiedy pisałam płytę, albo słuchałam czegoś i mówiłam: "To może być trochę zbyt prywatne", ale nic nie jest tak przerażające, jak to, przez co przeszłam, przez ostatnie dwa lub trzy lata za zamkniętymi drzwiami. Więc się nie boję - wyznała gwiazda.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Adele (@adele)

Podczas rozmowy, Adele odniosła się również do swoich napiętych relacji z ojcem. Artystka wyznała, że wpłynęły one na wszystkie jej związki i była to jej największa trauma dzieciństwa. 

Nie miałam absolutnie żadnych oczekiwań wobec nikogo, ponieważ nauczyłam się ich nie mieć przez mojego tatę. On był powodem, przez który nie wiedziałam, co to znaczy być kochanym w związku z kimś - przyznała Adele

Na krótko przed śmiercią swojego ojca w kwietniu 2021 roku, jedyną piosenką jaką słyszał było "Hometown Glory", którą jego córka napisała w wieku 16 lat. Adele powiedziała, że słuchanie jej piosenek było dla ojca bolesne. Artystka przyznała, że straciła ojca przez alkohol, co więcej, sama miewała w tym temacie problemy. Podczas rozwodu i pracy nad albumem "30", postanowiła całkowicie zakończyć "relację" z alkoholem, co pomogło jej odkryć samą siebie. 

(...) kiedy zdałam sobie sprawę, że mam dużo pracy nad sobą, przestałam pić i zaczęłam dużo ćwiczyć (...), aby utrzymać siebie w centrum - wyznała Adele

Wszyscy w dalszym ciągu są pod ogromnym wrażeniem metamorfozy Adele. Okazuje się, że decyzja o rozpoczęciu ćwiczeń i utracie wagi wynikała z próby odnalezienia sposobu na walkę z niepokojem i stresem, z którym artystka zmagała się podczas rozwodu. Przyznała też, że negatywne komentarze na temat jej przemiany nie urażają jej, ponieważ całą swoja karierę się z tym zmagała.

Trening dotyczył głównie mojego niepokoju. Miałam przerażające ataki lękowe po zakończeniu małżeństwa - to mnie tak zdezorientowało i sprawiło, że poczułam się, jakbym nie miała kontroli nad swoim ciałem. (...) Zauważyłam, jak bardzo ufam swojemu trenerowi, kiedy czułam zagubiona,  nie czułam też niepokoju, gdy byłam na siłowni. To był mój czas - codziennie miałam plany, kiedy nie miałam innych planów - przyznała gwiazda. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Adele (@adele)

Gwiazda poruszyła także temat swojego obecnego związku z agentem sportowym, Richem Paulem. Jak doszło do poznania? Adele i  39-letni Amerykanin spotkali się po raz pierwszy na przyjęciu urodzinowym kilka lat temu, a następnie na kolacji, którą mężczyzna określił "spotkaniem biznesowym".