Nie ma nic bardziej przestarzałego w koloryzacji typu ombre, niż drastyczne przejście między dwoma odcieniami, tworzące na włosach efekt tzw. "odcięcia" - mówi George Papanikolas, stylista gwiazd. Dotyczy to zwłaszcza brunetek, u których ta linia bardzo rzuca się w oczy.

Kluczem do uzyskania nowoczesnego wyglądu i świeżości, jest płynne przejście od koloru bazowego do odcienia ciepłego karmelu lub miodu. Najlepszy przykład tego, jak umiejętnie nosić Ombre hair, widać na włosachAniołków Victoria's Secret.

Stylista tłumaczy, że najlepszym pomysłem jest rozjaśnianie pasm balejażem. Uzyskamy dzięki temu wielowymiarowy efekt ombre, który wygląda bardziej stylowo. Najważniejsza jest odpowiednia technika, która polega na jest rozjaśnianieu drobnych pasemek wyżej czubka głowy i stopniowe nakładanie rozjaśniacza na grubsze pasma niżej, w kierunku końcówek. Zabieg sprawia, że zmienia się natężenie koloru. Takie farbowanie pozwala uzyskać bardziej delikatny, słoneczny i dziewczęcy efekt, a uzyskane w ten spośób refleksy są ponadczasowe - tłumaczy George Papanikolas.

Gwiazdy wciąż szaleją na punkcie tej koloryzacji, z tą różnicą, że w sezonie wiosna/lato 2013 nie proszą o ombre hair, ale o "Sun kiss", dodaje fryzjer

Ombre hair w stylu gwiazd - GALERIA>>