Olej makadamia od dawna pojawia się w drogeriach jako pożądany składnik kosmetyków do letniej pielęgnacji. Te produkty cieszą się niezawodnością i są znane z tego, że czynią cuda dla zniszczonych włosów czy skóry uszkodzonej przez słońce. Nektar z tropikalnych orzechów wygładza włosy w naturalny sposób, bez stylizacji pod wpływem ciepła. Sprawia, że fryzura, w której nie ma życia, w ciągu kilku tygodni powraca do blasku, jaki pamiętamy z wczesnej młodości. Na cerę stosuje się go z zewnątrz i od środka, bo ludzki organizm chętnie przyswaja ten egzotyczny tłuszcz. Poza tym, że ujędrnia, odejmuje lat oraz radzi sobie z problemami z cerą, skutecznie promuje zdrowe odchudzanie. Sezon letni to idealny moment, żeby przetestować jego właściwości. 

Olej makadamia - odżywia i wygładza włosy

Olej makadamia działa na włosy jak naturalna prostownica. Sprawia, że stają się gładkie i błyszczące, jakby odjęto im wielu lat. W przeciwieństwie do innych popularnych olejów makadamia nie gromadzi się na skórze głowy. Nałożony od skalpu po końcówki dogłębnie penetruje mieszki włosowe. Zamiast obciążać czy powodować, że włosy po czasie zaczynają matowieć, na zawsze je odżywia i poprawia ich wygląd. Wyciąg z egzotycznych orzechów nasyca trzon włosa kwasami tłuszczowymi, które go wzmacniają oraz czynią zdrowszym. Znajdujące się w oleju przeciwutleniacze dodatkowo ochraniają fryzurę przed zanieczyszczeniami ze środowiska. To remedium bardzo sprawdzi się w pielęgnacji kobiet mieszkających w mieście. W świecie włosowym nazywa się go "emolientem", bo posiada właściwości zmiękczające. Używanie go codziennie nadaje włosom zdrowy wygląd i sprawia, że w dotyku stają są gładkie jak jedwab. Warto olejować nim włosy na ciepło (delikatnie podgrzewając olej, zanim nałożymy go jako maskę) lub wcierać kilka kropel w końcówki, po każdej stylizacji. Tłuszcz z makadamii pokochają szczególnie właścicielki loków oraz włosów zniszczonych farbowaniem, najbardziej podatnych na uszkodzenia.

Jak wzmocnić brwi i rzęsy? W tym pomoże ci olej rycynowy >>

Olej makadamia - zapobiega starzeniu się skóry

Trudno się nie zgodzić, że piękna cera jest przede wszystkim zasługą zdrowej diety. Dlatego nawilżanie skóry nie powinno kończyć się na korzystaniu z kremów i olejków do twarzy. Olej makadamia na szczęście sprawdza się w obu przypadkach. Tropikalny dar natury jest bogaty w kwasy oleinowe, które wspierają zdrowie serca, oraz kwas palmitooleinowy - najważniejszy kwas tłuszczowy omega-7. Liczne badania naukowe wykazały, że ten związek nawilża skórę od środka, poprawia elastyczność i przyczynia się do poprawy jej wyglądu. Wystarczy włączyć olej makadamia do diety, by dać sobie naturalny zastrzyk młodości. Wklepany w twarz dobrze się wchłania, nie zapycha porów oraz wykazuje wysoką biozgodność z ludzką skórą, podobnie jak olej jojoba. Chroni przed szkodliwym działaniem UV i przeciwdziała wolnym rodnikom, toteż jest pożądany w kosmetyczce kobiet po 30. roku życia. W przeciwieństwie do innych popularnych olejów nie zostawia na skórze tłustego filmu. Poleca się go alergikom lub osobom, które walczą z trądzikiem. Nadaje się do każdego typu cery, bez względu na wiek jej posiadaczki. Z powodzeniem może być stosowany latem, zamiast lub pod krem na dzień. Zapobiega utracie wody z naskórka, dzięki czemu chroni twarz przed przesuszeniem i odwodnieniem.

Najlepsze olejki na problemy skórne - trądzik, zmarszczki, przebarwienia >>

Olej makadamia - ujędrnia ciało 

Każdy olej korzystnie wpływa na ciało, ale olej makadamia nie ma sobie równych. W świecie urody jest szeroko znany ze swoich właściwości ujędrniających. Poleca się go do walki z cellulitem lub na zapobieganie rozstępom. Ciało, które utraciło jędrność, ma szansę odzyskać zdrowy wygląd dzięki temu składnikowi natury. Tłuszcz z makadamii wpływa stymulująco na mikrokrążenie oraz pobudza do pracy układ limfatyczny. Napina i ujędrnia nawet najbardziej zwiotczałą skórę. Działa zmiękczająco także na zrogowaciały naskórek, dzięki czemu sprawdzi się jako domowe SPA dla zaniedbanych stóp. Olej makadamia zyskuje zwolenników już po kilku zastosowaniach. Muśnięta nim skóra staje się wyraźnie jędrniejsza, gładsza i zdrowsza. Ten specyfik może być ostatnim ratunkiem dla sylwetki przed udaniem się na zabieg kosmetyczny. Z powodzeniem zastąpi balsam do ciała, krem przeciwzmarszczkowy, olejek do masażu lub płyn do kąpieli, po którym skóra zyska naturalny glow. Warto robić z nim domowe maseczki, zamiast używać gotowych syntetyków. 

Jak pozbyć się cellulitu w miesiąć? 5 zasad >>

Olej makadamia - wspomaga odchudzanie

Orzechy są bogate w wartościowe tłuszcze, dlatego należy włączyć je do zdrowej diety. Makadamia składa się prawie w 60% procentach z korzystnych tłuszczów jednonienasyconych. Ich konsumpcja, zamiast tuczyć, przyspiesza przemianę materii. Spożywanie oleju makadamia codziennie, po jednej łyżeczce, szybko zaspokaja apetyt i w efekcie zmniejsza tendencję do przejadania się. Można dodawać go do owsianki, sałatek lub porannej kawy, żeby już po przebudzeniu przyspieszyć metabolizm. Tłuszcze znajdujące się w tym złotym środku pomagają zmniejszyć poziom cholesterolu, wspierają pracę serca oraz równoważą poziom kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. Tropikalne remedium stanowi bombę witaminy E, która zwalcza wolne rodniki w organizmie i dba o zdrowie naszych oczu. Jest jeden warunek - olej makadamia powinien być tłoczony na zimno. Tylko wtedy przyniesie wszystkie cenne korzyści. 

Olej makadamia - cena

Gdzie kupić olej makadamia tłoczony na zimno? Z pewnością znajdziesz go na wyższej półce w sklepach spożywczych, obok oleju z awokado. Ten specyfik możesz też zakupić w drogerii lub aptece online. Jego cena waha się pomiędzy 15-30 zł w zależności od wielkości butelki. 

Olejek do włosów - który jest najlepszy? Wybierz dla siebie odpowiedni produkt >>