Ola Żebrowska na okładce ELLE - fragmenty wywiadu 

*

Udaje Ci się zachować równowagę w życiu?

OLA ŻEBROWSKA: Tak samo jak w diecie – czasem jem kaszę jaglaną z jarmużem, a czasem pizzę z frytkami.

*

Masz czwórkę dzieci. Najstarszy syn skończył 12 lat, a najmłodsza córka to jeszcze niemowlę. Do tego prowadzisz firmę. Jak znajdujesz czas dla siebie?

Od ponad dwóch lat nie przespałam ani jednej pełnej nocy. Czasami brakuje mi czasu, żeby umyć włosy. Z każdej strony zalewają nas rady – „zrób coś dla siebie”, „zajrzyj do wnętrza”, „stwórz rytuał dla ciała”, a ja zwyczajnie chciałabym się wyspać. Chyba pogodziłam się z tym, że nigdy nie osiągnę balansu, jaki często widu - ję na instagramowych kontach bardziej zorganizowanych mam. Podobno, paradoksalnie, równowagę można odnaleźć w chaosie. Pozostaje mi wierzyć, że tak jest.

*

Na Twoich zdjęciach jest sporo nagości. Lubisz swoje ciało.

Gdy dorastałam, tak jak większość nastolatek miałam kompleksy. W wieku kilkunastu lat zamartwiałam się, że jeszcze nie urosły mi piersi, podczas gdy koleżanki nosiły już staniki. Potem żyłam w przekonaniu, że mam krzywe nogi i szerokie biodra, planowałam operację nosa – brodę i czoło też przydałoby się skrócić, bo idealny kształt twarzy według gazet dla nastolatek to owalny. A moja jest w kształcie stopy. Zawsze znajdzie się coś, co nie pasuje do ideału, co wypadałoby poprawić. Zmiany w ciele, które towarzyszą ciąży, tylko to potęgują: jeśli się dobrze przyjrzysz, wszystko jest do wymiany – piersi, uda, brzuch. Przynajmniej w porównaniu do tych, które widzimy na co dzień w mediach. Tymczasem nie powinniśmy mieć poczucia, że kobiece ciało musi wyglądać w określony sposób. A już na pewno nie po to, by podobać się innym. Przez wiele lat, gdy stawałam przed lustrem, od razu widziałam to, co w moim przekonaniu było niedoskonałe. Teraz patrzę na siebie znacznie łagodniej. Nie chodzi o to, żeby nagle przestać o siebie dbać – jeśli ćwiczenia, dieta, zabiegi są dla nas ważne, mamy na nie siłę, to wspaniale.

Cały wywiad z Olą Żebrowską znajdziecie w kwietniowym numerze ELLE. Rozmawiała Agata Jankowska

Wideo: Łukasz Kurek