Ania Dębicka i Oliwia Lis opowiadają o swojej relacji w zaciszu własnego domu: przyznają, że początkowo nie chciały "wychodzić" ze związkiem i było to dla nich trudne. Radka Pestkę i Romka Gelo spotykamy w klasycznej blokowej scenerii - tutaj ich objęcia obserwują sąsiedzi, a para zastanawia się, dlaczego mają czuć się gorsi od innych. Z kolei Magda Jagnicka oraz Kornel Tomasiak zabierają nas do parku, gdzie mówią o szczęściu, wzajemnej wierze w siebie i dodawaniu sił drugiej osobie. W ten sposób Ofelia chce podkreślić wyraźnie, że pary homoseksualne w niczym nie różnią się od par heteroseksualnych, a każda z nich pragnie akceptacji drugiej osoby i mówi o trudnościach w pokonywaniu także samego siebie. 

Miłosne kadry przeplatają ujęcia przedstawiające Ofelię, która wyśpiewuje nam prosto w oczy słowa "To do Pana" i układa w studiu fotograficznym napis "Miłość" ze zdjęć, które w ciągu ostatniego tygodnia nadesłały do niej pary LGBT. 

"Miłość jest najważniejszym elementem naszego życia. Bez niej życie staje się puste. Miłość do świata, natury, rodziny, partnera - to wszystko czyni nasze życie kompletnym. Tej miłości powinno być jak najwięcej. Kiedy słyszę o tym, że komuś nie pozwala się kochać albo karze się kogoś za to, że kocha - tracę wiarę w świat. Nie jestem w stanie zrozumieć, co jest złego w kochaniu. Jest to dla mnie absurd. Tym krótkim filmem chcieliśmy pokazać jak subtelna i piękna jest miłość- jak miłość czyni nas pięknymi i dobrymi tak jak naszych bohaterów" wyjaśnia w rozmowie z ELLE.pl Ofelia. Artystka nie tylko odpowiada za koncepcję projektu do piosenki "To do Pana", ale jest też jego reżyserką.

Nad całością obrazu pracowała razem z Łukaszem Jaśniakiem oraz Delfiną Zdanowicz i, jak podkreśla, film powstawał w ekspresowym tempie, bo pomysł od razu zaczął być realizowany. "Wiedzieliśmy, co chcemy powiedzieć tym klipem - chcieliśmy uchwycić prawdę i móc ją pokazać. Otacza nas wielu dobrych, pięknych ludzi. Trzeba było tylko umiejętnie poobserwować ich miłość (co było czystą przyjemnością). Osoby, które wzięły udział w projekcie zaprosiły nas do bardzo, mimo wszystko, intymnej sfery życia i jestem wdzięczna, że dzisiaj możemy pokazać to światu, który silniej niż zwykle potrzebuje takich świadectw miłości. Chcę żyć w kraju gdzie każdy może kochać i być kochanym bez strachu. Stad przesłanie filmu: pozwól kochać" podkreśla wokalistka. 

Wzruszający teledysk Ofelii do utworu "To do Pana" zobaczycie poniżej. Zajrzyjcie też koniecznie do naszej galerii i przyjrzyjcie się z bliska tym pięknym kadrom.

Ofelia śpiewa piosenki Natalii Przybysz, Shawna Mendesa, Camili Cabello i Organka [ELLE Music Game]>>

Scenariusz, reżyseria: Iga Krefft

Reżyseria obrazu, montaż, korekcja barwna: Łukasz Jaśniak

Kierownictwo Produkcji: Delfina Zdanowicz

Postprodukcja dźwięku: Maciej Zych

MUA: Iza Kućmierowska

Udział wzięli: Magda Jagnicka, Kornel Tomasiak, Oliwia Lis, Anna Dębicka, Radek Pestka, Roman Gelo, Iga Krefft

Specjalne podziękowania dla: Tofu Media, Katarzyny Piersa, Brooklyn Darkroom oraz Zuzanny Krefft.