Żyjemy w złotej erze sentymentalnych powrotów do produkcji sprzed lat. Dopiero co towarzyszyliśmy obsadzie Harry’ego Pottera w podróży do Hogwartu i dostaliśmy zaproszenie na kanapę w mieszkaniu Moniki Geller. Po specjalnych odsłonach „Przyjaciół” i serii filmów o młodym czarodzieju przyszła pora na uwielbianą bożonarodzeniową klasykę. „To właśnie miłość” weszła na ekrany dwie dekady temu i… do tej pory z nich nie zeszła. Wielu z nas wraca do miłosnych perypetii mieszkańców Londynu każdego roku.

Scena szalonego tańca w siedzibie premiera przy Downing Street, szkolne jasełka z udziałem ośmiornic i krabów, urocze pożegnanie na lotnisku – to tylko wybrane kadry, które na stałe zapisały się w historii popkultury i sercach widzów. Już niedługo spojrzymy na nie z innej perspektywy. Gwiazdy uwielbianej komedii wrócą pamięcią do pracy na planie i zapewnią nam wgląd za kulisy. A wszystko to z pewnością odbędzie się w świątecznej, ciepłej atmosferze. Kto dokładnie weźmie udział w wyczekiwanym przedsięwzięciu?

Obsada „To właśnie miłość” 20 lat po premierze. Gwiazdy spotkały się przed kamerą, aby ujawnić zakulisowe sekrety i wspominać kultowe sceny

Aktorzy z „To właśnie miłość” tłumnie odpowiedzieli na zaproszenie ABC News. Zgodnie z zapowiedziami program potrwa godzinę i „pokaże, w jaki sposób film stał się ukochaną tradycją bożonarodzeniową widzów i światową sensacją”. Nie zabraknie również nawiązań do teraźniejszości. Twórcy chcą pochylić się nad zmianami, które zaszły w międzyludzkich relacjach na skutek pandemii.

Z okazji 20. rocznicy na ekranie ponownie zobaczymy odtwórców ról wielu pierwszoplanowych bohaterów. Udział w „The Laughter & Secrets of Love Actually: 20 Years Late” potwierdzili już: Emma Thompson, Hugh Grant, Laura Linney, Bill Nighy, Thomas Brodie-Sangster, Olivia Olson i Richard Curtis – reżyser i scenarzysta. Martine McCutcheon, czyli filmowa Natalie, nie dotarła na plan, ale przygotowała dla wielbicieli specjalną wiadomość.

Do sieci trafiła już pierwsza zapowiedź programu. Premiera zapowiedziana jest na 29 listopada.