Jak i o czym rozmawiać na randce?

Jak przygotować się do randki? Na co w szczególny sposób zwrócić uwagę? Lista zaleceń nie jest długa, ale warto konsekwentnie trzymać się określonych zasad. Przede wszystkim warto odpowiedzieć sobie na pytanie, o czym chciałbyś rozmawiać z kobietą. Tematy do rozmowy na randce mogą być bardzo różne, choć warto pamiętać o tym, aby przynajmniej część z nich dotyczyła bezpośrednio was obojga. Nie należy traktować randki jako okazji do eksponowania wyłącznie własnej osoby. Chodzi raczej o prowadzenie partnerskiej rozmowy, w której zaangażowane są dwie strony.

Ważna jest przy tym umiejętność uważnego słuchania - kobiety bardzo dużą uwagę przywiązują do tego, czy potrafimy ich słuchać i podtrzymywać konwersację. Okazujmy zainteresowanie kobiecie, a z pewnością zyskamy w jej oczach. Bądźmy także opanowani i spokojni. Kobiety cenią w mężczyznach pewność siebie, dojrzałość i umiejętność panowania nad emocjami. 

Warto przy okazji zwrócić uwagę na tematy, których lepiej unikać na pierwszej randce. Przede wszystkim staramy się nie podejmować rozmów o polityce i religii - na dyskusje światopoglądowe przyjdzie bowiem jeszcze czas. Nietaktowne jest także rozmawianie o byłych partnerkach. Kwestie związane z dawnymi związkami i doświadczeniami seksualnymi warto zostawić na czas, gdy twoja znajomość z kobietą przerodzi się w poważniejszy związek. Tematem na pierwszą randkę nie są również finanse - staraj się zatem unikać rozmowy o pieniądzach. Nie bądź również nachalny, a jeśli zauważysz, że kobieta niechętnie o czymś mówi, po prostu odpuść i taktownie przejdź do innego tematu. 

Istnieją natomiast liczne tematy do rozmowy na randce, które mogą zaowocować ciekawą konwersacją już przy okazji pierwszego spotkania. Oto niektóre z nich.

Hobby i zainteresowania

Niemal każdy z nas ma jakieś hobby, któremu poświęca uwagę w wolnych chwilach. W trakcie pierwszej randki warto zatem porozmawiać o swoich zainteresowaniach i pasjach. Jest to temat, który angażuje dwie osoby i pozwala na podtrzymanie długiej rozmowy. W dodatku kojarzy się z czymś przyjemnym dla każdej ze stron. Dyskutowanie o swoich zainteresowaniach jest sprawdzonym sposobem na udaną randkę, a jednocześnie okazją do lepszego poznania się.   

Podróże

Ciekawe tematy do rozmowy na randce mogą być związane między innymi z podróżowaniem. Większość kobiet uwielbia zwiedzać różne miejsca i poznawać nowe kultury. Chętnie rozmawiają o swoich podróżniczych doświadczeniach i dzielą się ciekawymi wspomnieniami. Jednocześnie są skore do dyskusji o swoich planach i marzeniach związanych ze zwiedzaniem kolejnych interesujących miejsc. Jeśli ty również masz za sobą pobyt w ciekawych krajach i często podróżujesz, wykorzystaj ten atut  – z pewnością nawiążesz z kobietą ciekawą, pasjonującą rozmowę. 

Filmy i seriale 

Temat rzeka  – i to zarówno na pierwsze spotkanie, jak i w sytuacji, gdy nie wiesz, o czym rozmawiać na drugiej randce czy przy okazji kolejnych spotkań. Kobiety chętnie rozmawiają o ulubionych filmach i serialach, są też ciekawe gustu partnera. Wbrew pozorom, kobiety dobrze orientują się w produkcjach o różnej tematyce. Nie powinieneś być zatem zdziwiony, jeśli okaże się, że sympatyczna dziewczyna, z którą właśnie randkujesz, jest fanką horrorów i mrocznych thrillerów. Jej filmowe zainteresowania stwarzają nie tylko płaszczyznę do ciekawych rozmów i długich dyskusji, ale mogą także stać się pretekstem, aby na przykład zaprosić ją do kina. W ten sposób pozornie błahy temat rozmowy da ci szansę pogłębić znajomość i wykazać się przy okazji kolejnych randek.

Zwierzęta

Pierwsza randka może być dobrą okazją do rozmowy o zwierzętach - zwłaszcza o domowych pupilach. Kobiety lubią dzielić się informacjami o swoich zwierzakach i zwykle otwierają się przed ludźmi, którzy wykazują zainteresowanie tym tematem. Jeśli w dodatku sam posiadasz psa, kota albo innego futrzaka, to otwierasz sobie perspektywę dłuższej rozmowy. W trakcie konwersacji śmiało pokazuj jej zdjęcia czy filmiki, na których widać twojego pupila kobieta nabierze większego zaufania do ciebie i będzie jeszcze bardziej skora do tego, aby cię lepiej poznać. Jeśli okaże się, że kobieta bardzo lubi zwierzęta, spróbuj zaprosić ją na przykład do ogrodu zoologicznego  – to świetna okazja do spędzenia wspólnych chwil przy okazji kolejnej randki. 

Muzyka

Prawie każdy z nas jest fanem muzyki i ma swoich ulubionych wykonawców, których uwielbia słuchać. Kobiety pasjonują się muzyką i często interesują się życiem artystów. Znają ich dyskografie, regularnie chodzą na koncerty i kupują pamiątki związane z ulubionymi wykonawcami. Warto wykorzystać ten temat  – być może nawet okaże się, że macie wspólne zainteresowania i słuchacie podobnej muzyki? Nic też nie stoi na przeszkodzie, by przy okazji kolejnych spotkań podarować kobiecie płytę albo zaprosić ją na koncert. Rozmowy o muzyce i wspólne spędzanie czasu podczas ciekawych wydarzeń muzycznych mogą scementować waszą relację.

Marzenia

Kobiety bardzo lubią rozmawiać o swoich marzeniach, są też ciekawe planów i marzeń swojego partnera. Jeśli zatem chcesz zrobić dobre wrażenie na kobiecie już na pierwszej randce, przygotuj się do dyskusji o tym, jak planujesz swoją przyszłość, kim chciałeś być w młodości i do czego dzisiaj dążysz. Bądź przy tym otwarty na rozmowę o jej marzeniach; zarówno o tych dalszych, jak i bliższych planach. Niewykluczone, że macie wspólne marzenia, które będą podstawą ciekawej rozmowy i pozwolą wam nabrać do siebie większego zaufania. Nie naciskaj jednak na ten temat, jeśli kobieta niespecjalnie jest nim zainteresowana  – być może pewne okoliczności w jej życiu sprawiły, że aktualnie nie chce rozmawiać o swoich planach. Bądź wyrozumiały i staraj się swobodnie przejść do innego tematu.