Linia zegarków Reverso powstała w 1931 roku, kiedy to powstał pierwszy model z odwracaną tarczą. Co ciekawe, przez pierwszych 60 lat po drugiej stronie tarczy znajdowała się ozdobna i trwała stalowa powierzchnia. Pozwalało to na odwrócenie zegarka i uchronienie go przed uszkodzeniami w trakcie narażających go na niebezpieczeństwo działań. Inspiracją dla inżynierów byli zawodnicy polo, którzy bardzo cenili sobie zegarki marki, a jednocześnie bali się je nosić w trakcie sportowych rozgrywek. Pierwszym modelem, który po odwróceniu ukazywał drugą tarczę był projekt Reverso Duoface z 1994 roku, a modelem wprowadzającym trzecie „oblicze" zegarka był Reverso Grande Complication à Triptque, znany również jako Hybris Mechanica 3.

Najnowszy Reverso Hybris Mechanica Calibre 185 jest dostarczany w kopercie z białego złota i ma wymiary 51,2 mm x 31 mm. Jest ręcznie nakręcany, a koperta ma grubość 15,14 mm. Wedle zapewnień producenta prace nad projektem trwały ponad sześć lat, a stworzenie zegarka wymagało zgłoszenia dwunastu zupełnie nowych patentów na wykorzystane w nim rozwiązania. Zegarek zawiera 11 funkcji, które nigdy do tej pory nie były połączone w jednym modelu. 

Pierwsza tarcza zegarka informuje użytkownika o aktualnym czasie, a także dacie uwzględniające dni, miesiące, a także lata (również przestępne). Po drugiej stronie znajduje się tarcza poświęcona obsłudze alarmu, a w zasadzie dzwonka, który użytkownik może ustawić na wybraną godzinę. Trzecia tarcza to przedstawia informacje o fazie Księżyca na półkuli północnej oraz wskaźniki informujące o wysokości Księżyca, jego pozornym rozmiarze i dacie. Co ciekawe, producenci twierdzą, że nowy Reverso jest pierwszym zegarkiem ręcznym, który pozwala prognozować wydarzenia astronomiczne takie jak np. zaćmienia. Ostatnia tarcza została umieszczona na odwrocie zegarka i zawiera informacje o fazie Księżyca na półkuli południowej. 

Zegarek w wersji oryginalnej sprzedawany jest na niebieskim pasku ze skóry aligatora. Tak jak wspominaliśmy, marka postanowiła ograniczyć jego produkcję do limitowanej edycji 10 zegarków, a model został przez nich wyceniony na około 1,5 miliona euro.