Duet XXANAXX tworzą znana z udziału w programie "X Factor" wokalistka Klaudia Szafrańska i Michał Wasilewski, który odpowiada za teksty i muzykę. Właśnie ukazał się trzeci, po "Story" i "Disappear" teledysk, promujący ich debiutancki album.

Dawno przed płytą miałam pomysł na ten numer. W głowie siedziały mi bębny i tysiąc krzyczących wokali. Cieszę się, że udało nam się zrealizować wreszcie taki utwór - mówi Klaudia Szafrańska.

Pisząc kompozycję do tego utworu zakładałem, że trafi on do szuflady, tymczasem okazało się, że Klaudii nie tylko się spodobał, ale dała tam największy popis swoich możliwości wokalnych - dodaje Michał Wasilewski

Teledysk był inspirowany baśniowymi klimatami filmów "Labirynt Fauna" i "Czarownica". Za stworzenie tajemniczej, baśniowej atmosfery odpowiada autorka klipu, studentka łódzkiej filmówki Sonia Pałęga. Zajęła się nie tylko skryptem i reżyserią, ale także postprodukcją.

Napisałam bardzo wymagający treatment. Głównym punktem była dżungla. Wszyscy pytali "skąd weźmiemy egzotyczny las?" Najprostszą odpowiedzią było pójście do palmiarni. Wystarczyło zamaskować pewne rzeczy, odpowiednio ustawić lampy, puścić dym i znaleźliśmy się na Madagaskarze. Mieliśmy swojego pytona tygrysiego, kameleona i małego krokodyla o imieniu Chrupek. Szliśmy spać o 5 nad ranem, żeby o 11 być już w nowym miejscu. Zapewniam, że efekt końcowy był tego wart -  mówi Sonia

Kostiumy przygotowali projektanci Chi-Chi Ude, Siostry KapCiuszka oraz Waleria Tokarzewska-Karaszewicz, a oświetleniem zajęła się ta sama ekipa, która pracowała przy oscarowej "Idzie" Pawła Pawlikowskiego.