To oficjalne! Międzynarodowy Komitet Olimpijski włączył do programu zawodów pięć nowych sportów, które zobaczymy na przyszłych igrzyskach. Należą do nich skateboarding, surfing, karate, wspinaczka oraz koszykówka/softball. Te współczesne dyscypliny uzyskają swoje własne kategorie, a do starcia pomiędzy zawodnikami dojdzie po raz pierwszy na letniej olimpiadzie w Tokio w 2020 roku. 

"Wybraliśmy dyscypliny, za którymi podążają młodzi ludzie. Wychodzimy nowemu pokoleniu naprzeciw, coraz bardziej ulepszając zawody olimpijskie. Chcemy, aby igrzyska w Tokio w 2020 roku były przełomowe. Dzięki wprowadzeniu tych pięciu współczesnych dyscyplin, wielu sportowców spełni marzenie o wzięciu udziału w międzynarodowej olimpiadzie". - mówi Thomas Barch, przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. 

Niektóre z pięciu nowych dyscyplin ciężko będzie ocenić według olimpijskich kategorii. Mowa o deskorolce i surfingu - sportach, które nie należą już do niszy, a są uprawiane globalnie, przez wiele narodowości. To nie tylko ciekawa forma aktywności fizycznej, ale i szeroko rozwinięta kultura związana z modą, ekologią i zdrowym stylem życia. Jesteśmy ciekawi, jakie jeszcze sporty dołączą w przyszłości do programu Olimpiady!

Olimpiada w Rio De Janeiro 2016 - zobacz sportowe kolekcje projektantów >>