"Kolekcja jesień/zima 20/21 inspirowana jest włoskim savoir-faire i artystycznymi ekspresjami, dzięki którym Włochy stały się kolebką zachodniej kultury na świecie m.in. w dziedzinie tańca, malarstwa, muzyki i teatru" czytamy w informacji prasowej. To wszystko ma swoje uzasadnienie - nowości Intimissimi to bielizna, w której dużą role odgrywają koronki, czyli usposobienie delikatności, połączone z innymi włóknami takimi jak: bawełna, modal i kaszmir. 

Pierwsza część tej kolekcji odnosi się do romantycznego, harmonijnego i delikatnego stylu nawiązującego do snów, który charakterystyczny jest dla świata tańca. Kluczowe włókno tego motywu? Ultralekki kaszmir z modalem, który jest bardzo wygodną i niezwykle dynamiczną tkaniną. "Wiele modeli idealnie przylega do ciała, podkreślając dyskretnie sylwetkę. Zestawy z tej rodziny charakteryzują się tymi właśnie cechami, są to zarówno kamelowe bra topy w kontrastujące szare prążki, jak i inspirowane męskimi ubraniami majtki z wysokim stanem. Całość dopełnia romantyczna linia z szarej koronki oraz elegancka i wyrafinowana seria łącząca satynę z koronką w kolorze talku" przekonuje włoska marka. Drugi istotny motyw to malarstwo plenerowe, które świetnie odnajduje się w bieliźnianych elementach garderoby - tutaj świat bielizny otwiera się na naturę, a ubrania stają się prawdziwymi dziełami sztuki do noszenia na co dzień.

Na tiulowej koronce widać kwiatowe akcenty i zwierzęce oraz militarne motywy, z kolei lamparci print jest obecny na kompletach bawełnianej bielizny, ale też jako detal w koronkowych zestawach. 

Do tego muzyka - bardzo zmysłowy rodzaj sztuki, który potrafi w sekundę przywołać wspomnienia związane z konkretnym momentem dzięki kilku dźwiękom. Jakie odzwierciedlenie znalazła w nowej kolekcji Intimissimi? "Muzyka folkowa, pop – gatunki bardzo proste, prawdziwe i szczere, dzięki czemu wyrażają swoje tradycje i korzenie, co było inspiracją dla rodziny w tej kolekcji. Poszczególne elementy propozycji, dzięki obecności koronek i zawsze modnych nadruków, łączą w sobie klasyczne, tradycyjne elementy takie jak żakardowa podszewka i wielobarwna koronka z efektem lureksu, przypominają stylistykę rodem z lat 80." czytamy. 

Ostatni punkt to jedna z najbardziej spektakularnych, przekonujących i ekspresyjnych dziedzin: teatr, a wraz z nim - czyste emocje, patos i zdolność do przekazywania tych emocji. Zmysłowe i ultrakobiece modele bielizny inspirowane są właśnie tym odłamem sztuki, dzięki czemu w kolekcji mamy produkty niemal sceniczne i idealne dla nonszalanckich kobiet (widać tu nawet inspiracje wyrafinowaną stylistyką à la femme fatale z lekkim twistem - delikatna koronka i eleganckie, prześwitujące fragmenty).

Packshoty nowej kolekcji Intimissimi jesień-zima 2020/2021 znajdziecie w naszej galerii.