Jesień i zima z motywami letnimi? Niewykluczone. Duet Wojtczak i Bielawski podchodzą do tworzenia przewrotnie i (zamiast typowych biżuteryjnych projektów końca roku) serwują nam wakacje u schyłku listopada. W kolekcji "Water drop" widzimy duży wisior z "nadmuchaną" muszlą i autorskie łańcuchy: jeden z ogniwek o fakturze gazowanej wody, drugi poskładany z takich w kształcie znaczka pocztowego. "Uparłam się, żeby w kolekcji był naszyjnik z muszlą. Antoni był przeciwny temu pomysłowi, bo w końcu w wielu kolekcjach innych marek przewijały się już muszle. Nigdy jednak nie znalazłam takiej, jaka mi się marzyła – duża, wypolerowana na gładko, sprawiająca wrażenie nadmuchanej, w kształcie niby oczywista, ale jednak wyrzeźbiona ręcznie, a nie odlana po prostu na podstawie muszli. Inspiracją do jej stworzenia było puzderko, które kiedyś kupiliśmy na bazarze na Kole" opowiada Agata.

Wspomniane targi staroci mają dość istotny wpływ na projekty MAAR, jednak projektanci nie sięgają po biżuterię vintage, a... samodzielnie wyszukane kurioza. Ostatnio kolekcjonują ceramiczne delfiny, które dobrze pamiętają z czasów dziecistwa. "Jako dziecko kochałam delfiny, miałam też zestaw – naszyjnik i bransoletka z takimi malutkimi delfinkami. Pomyślałam, że w końcu moda z lat 90. wraca, więc może warto by było stworzyć biżuterię z delfinami – trochę jak za dawnych czasów, ale jednak w odświeżonej, współczesnej formie. Śmieję się, że ogarnęła mnie prawdziwa #fazadelfin, zaczęłam nawet posługiwać się takim sformułowaniem na moim koncie na Instagramie" dodaje Agata.

Dior przywrócił do sprzedaży ulubioną torebkę księżnej Diany. Ten model z lat 90. Lady Di nosiła na czerwonym dywanie>>

Nowości MAAR / fot. Mati Grzelak

Fanki i fani projektów MAAR będą zachwyceni, bo sercem tej kolekcji są bez zmian pierścionki (cieszą się one tak dużym zainteresowaniem, że bez problemu wypatrzycie je na ulicy!). W "Water drop" mamy między innymi modele Gali ring z zielonym oliwinem, który otula palec niczym morska piana, Shell ring z zawijasem w kszałcie planispiralnych muszli, Infinity pool ring z błękitno-zielonkawym larimarem o wyglądzie mieniącej się w basenie wody czy bąbelkowe cienkie obrączki. "Ta kolekcja okazała się jedną z naszych najbardziej pracochłonnych. Zanim powstały pierścionki, które docelowo znalazły się w kolekcji, wyrzeźbiłem chyba ze trzy inne prototypy. Dopracowywaliśmy niektóre modele bardzo długo – np. pierścionek Shell z zawijasem miał początkowo nazwać się Blue Shell i mieć w sobie zakuty niebieski topaz w odcieniu London Blue. Finalnie postanowiliśmy zrobić ten model bez kamienia. Pierwszy raz zleciliśmy też szlifowanie kamieni specjalnie pod nasz projekt pierścionka.

Początkowo nikt nie chciał się podjąć obróbki larimaru, bo to dość kapryśny kamień. W końcu udało nam znaleźć specjalistę i dzięki temu mogliśmy stworzyć prawdziwy pierścionek-basen" opowiada o fascynujących kulisach pracy nad "Water drop" Antoni. 

Te ubrania na zawsze zmieniły Gucci i całą branżę. Tak wyglądała pierwsza kolekcja Alessandro Michele dla włoskiego domu mody>>

Nie zabrakło tu też kolczyków (są muszle, nieregularne kolczyki koła oraz zestaw małych kolczyków na sztyfcie, które wyglądają jak ziarenka piasku i morskie skarby wyrzucone na brzeg), a także słynnych nausznic, np. Wenus ear cuff, które teraz przypominają równocześnie muszle i głowice jońskich kolumn. W duecie, jak podkreślają projektanci, układają się w serce. Oprócz nich w kolekcji znalazła się nausznica o asymetrycznym kształcie, która z jednej strony jest szeroka, a z drugiej wąska, co pozwala nosić ją na kilka sposobów. "Na prośbę naszych klientek dodaliśmy też do kolekcji małą, drobną nausznicę z nieregularnych kuleczek. Dużo osób mówiło, że podobają im się nasze nausznice, ale są dla nich za duże, teraz będą mieli do wyboru także delikatniejsze modele" wyjaśnia Agata. 

Premierze towarzyszy zachwycająca kampania, której bohaterką została Julia Hańczewska. Modelkę w stylizacjach Agaty Wojtczak oraz makijażu i włosach Eweliny Klećkowskiej sfotografował Mati Grzelak. Za wideo odpowiadał Aleksander Ryżow, za scenografię i produkcję również żeńska część duetu MAAR.

Najpiękniejsze swetry z dobrym składem. Modele na zimę 2022, które będziemy nosić przez kolejne lata>>

Nowości MAAR / fot. Mati Grzelak

KAMPANIA

Zdjęcia Mati Grzelak

Modelka Julia Hańczewska/Selective Management

Makijaż i włosy Ewelina Klećkowska

Stylizacja, scenografia, produkcja Agata Wojtczak

Wideo Aleksander Ryżow

11 modnych rzeczy, w które warto zainwestować w listopadzie 2022. O tych hitowych ubraniach, butach i torebkach śnimy>>