Nowa kampania Reserved Premium Collection AW19/20

W scenerii, w której minerały barwią wodę na różowo, a bielone mury stają się geometryczną oprawą krajobrazu, Magda Wunsche i Agnieszka Samsel - znany duet fotograficzny, zrealizował zdjęcia kolejnej odsłony kolekcji Premium Reserved. Na hiszpańskiej prowincji -w kamieniołomach, małej wiosce i na bezdrożach, czyli w przestrzeni gdzie człowiek i przyroda wciąż potrafią współistnieć w harmonii, powstała sesja, która poprzez symboliczną wymowę scenerii koresponduje nie tylko z estetyką, ale też filozofią nowej kolekcji Premium.

Świadomość ekologiczna pojawia się w działaniach Reserved już od pierwszego etapu myślenia o Premium Collection. Kolekcja powstała w oparciu o przyjazne środowisku tkaniny jak organiczna bawełna, ekologiczna wiskoza, lyocell czy poliester pochodzący z recyklingu.

Poza ekologicznymi tkaninami projektanci sięgają też po cenione przez klientów naturalne materiały jak kaszmir, jedwab, wełna merynosowa i alpaka.

W kolekcji przeważa funkcjonalizm-obszerne fasony i warstwowe stylizacje przykuwają uwagę swoim wyrafinowaniem — monochromatyczne sylwetki, gra faktur i minimalizm w dodatkach. Na pierwszy plan wychodzą także szlachetne kolory, gama, która została zaczerpnięta ze świata przyrody. Jest stalowy błękit nieba i granatowy prawie czarny odcień morza i szeroki wachlarz ciepłych barw — od brązu drewna, przez wrzosowy fiolet, aż po piaskowy beż. A także dużo kredowej bieli, dzięki czemu sylwetki stają się lekkie i świetliste, ale nie krzykliwe.

Modne ubrania na jesień: nowości Reserved 

W damskiej kolekcji na szczególną uwagę zasługują total looki - mocno zarysowane sylwetki bez zbędnych ozdób, ale eleganckie i wyposażone w przydatne dodatki, np. dopasowane rękawiczki czy stylowy turban zamiast klasycznej czapki. Projektanci skupiają się na proporcjach-prowadzą grę pomiędzy długością nogawki a wysokością cholewki. Dopracowują detale, rodzaje wykończenia wokół szyi czy wysokość stanu spodni. W minimalistycznych stylizacjach niczego nie da się ukryć ani przysłonić. Ubrania bronią się dobrym krojem i jakością wykonania.

Męska kolekcja, chociaż nie do końca formalna utrzymuje równie wyrafinowany charakter. Grubo tkany sweter z golfem do garnituru, szara koszula ze stójką, czy płaszcz w dużą kratę - to stylowe ubrania, które, choć klasyczne dają pole dla mniej formalnego dresscode’u. Dzianiny zyskują oryginalne, geometryczne faktury dodatkowo pojawia się w nich odważny kolor - rdzawy pomarańcz, czy wiśniowa czerwień. Cała paleta jest jednak harmonijna, co pozwala na swobodne łączenie ubrań w nowe zaskakujące zestawy. Kolekcja dostępna na www.reserved.com

Zdjęcia | Magda Wunsche & Aga Samsel / SameSame

Stylizacje | Andrzej Sobolewski 

Make-up | Wilson

Włosy | Michał Bielecki

Modelka | Meghan Collison / New York Models

Model | Niels Trispel / Max Models