Google nie chce tylko odpowiadać na pytania, ale i pomagać nam w codziennych obowiązkach. W wyszukiwarce niedawno pojawiła się aplikacja "Google Fit" (dowiedz się więcej >>), która nadzoruje naszą sportową rutynę. Pobrana na smartfona liczy kroki, zapisuje biegi, ocenia ilość spalonych kalorii oraz pozwala ułożyć fit plan, nie kolidujący z innymi obowiązkami. Jednak tym razem firma poszła o krok dalej i storzyła nową, intuicyjną funkcję. Jest nią "Google Reserve" - platforma, która pozwala odkryć ciekawe zajęcia fitness w okolicy, a nawet od razu się na nie zarejestrować. Dzięki tej stronie zapisanie się na idealny trening będzie super łatwe! Wystarczy, że znajdziesz interesującą cię dziedzinę, np. jogę, i "klikniesz" na szkołę w twojej okolicy. Będziesz mogła automatycznie zgłosić swój udział w zajęciach oraz z góry za nie zapłacić.

Nowa funkcja Google umożliwia rezerwowanie treningów w klubach fitness

W tej chwili projekt "Google Reserve" cieszy się dużą popularnością w Nowym Jorku, Los Angeles i San Francisco. Dzięki niemu można wystawiać rekomendacje klubom fitness czy odkrywać nowe miejsca oferujące ciekawe zajęcia fitness. Wyszukiwarka na stronie jest intuicyjna i pozwala dobrać trening w zależności od potrzeb. Są w niej kategorie takie, jak "Joga dziś wieczorem" czy "Pilates po pracy". Nie wiesz, na co się zdecydować? A może chcesz spróbować czegoś nowego? Na taką ewentualność Google przygotowało opcję "I'm feeling lucky", która dobiera losowe zajęcia.

Żeby skutecznie wyszukiwać treningi, które zgrają się z twoim dziennym grafikiem, funkcja korzysta z Google CalendarGoogle Maps. Dzięki temu wybiera studia fitness i siłownie w pobliżu twojego miejsca pobytu. Tak, byś zawsze zdążyła je odwiedzić - przed lub po wyjściu pracy. Co ciekawe, Google Reserve umówi ciebie również do masażysty czy SPA, gdy będziesz potrzebować regeneracji. Trwają przygotowania nad wprowadzeniem tej funkcji do Polski. Mamy nadzieję, że to się uda jeszcze w tym roku!