Nów Księżyca w styczniu 2022

Zastanawiasz się, na kiedy przypada pierwszy nów księżyca 2022? Niespodzianka - tym razem to szczególne zjawisko zbiega się z początkiem nowego roku. W Polsce odbędzie się 2 stycznia, wnosząc do naszych żyć powiew świeżości. Koziorożec, który przejmie panowanie nad Luną, pomoże nam ustalić praktyczne intencje. Nów w Koziorożcu to Księżyc Celu. W astrologii nowie są symbolem odrodzenia. Jak kompas, prowadzą nas we właściwym kierunku. Dają motywację do dalszego działania i rozsiewania nasion nowych pomysłów. Znak ziemi uruchomi w nas racjonalne myślenie, abyśmy podjęli właściwe decyzje. Właśnie teraz warto spisać do dziennika nowe cele osobiste oraz zawodowe. 

Zaprojektuj nową wizję swojego życia i przelej te życzenia na papier. Za kilka pełni księżyca zobaczysz, że twoje intencje stają się prawdą. 

Sezon Koziorożca 2022 - czego dotyczy? >>

Księżyc w nowiu w Koziorożcu - symbolika

Jak styczniowy nów wpłynie na nasze emocje? Poznajmy cechy znaku Koziorożca, aby zrozumieć kierującą nim energię. Jego nazwa oznacza mityczną kozę morską - stworzenie, które do połowy jest kozłem wspinającym się po klifach, lecz zamiast tylnych kopyt ma rybią płetwę. Dzięki temu może żyć zarówno na lądzie, jak i głęboko pod wodą. Koziorożec w astrologii reprezentuje osobę niezłomną, połączoną z boskością, ale jednocześnie płynącą z nurtem życia. Kogoś, kto próbuje osiągnąć równowagę pomiędzy światem ziemskiem a niebem. 

Wspinaczka Koziorożca na szczyty gór symbolizuje jego drogę po sukces. 

Nów w Koziorożcu przypomni nam, że nie mamy pełnej kontroli nad swoim życiem. Ostatnie słowo zawsze należy do Losu. Zjawisko sprzyja ustalaniu intencji związanych z tym, co chcemy stworzyć w przyszłości. Pod warunkiem, że godzimy się na podróż w nieznane, wbrew oporowi żywiołu ziemi. Tylko pełna ufność wobec planów Wszechświata pomoże nam osiągnąć wymarzony cel. Zainspirujmy się Koziorożcem - wspinajmy się na szczyty, które chcemy osiągnąć. Czasami dawajmy się też ponieść z prądem, gdy wymaga tego sytuacja. Niespodziewane zwroty akcji piszą najciekawsze scenariusze.

Nów w Koziorożcu pomaga się zorganizować i trwać w postanowieniach noworocznych.

Nów Księżyca w Koziorożcu - co teraz zrobić?

Nów Księżyca w astrologii jest symbolem początków i odrodzenia. W jego trakcie warto wcielić w życie nowe pomysły, zadbać o zdrowie lub spróbować pozbyć się swoich wewnętrznych blokad. Ten moment sprzyja zakończeniu toksycznej relacji z drugą osobą lub wyniszczającym nałogiem. Intencje składane w nów przynoszą efekty w ciągu sześciu miesięcy. Co warto zrobić podczas nowiu w Koziorożcu? Oto lista siedmiu pomocnych rytuałów.

  1. Oczyszczanie: oczyść przestrzeń w domu, by przywołać do wnętrza dobrą energię sprzyjającą manifestacji. Nów to czas porządków i palenia kadzideł, które przywracają harmonię w czterech ścianach. Osmóż swoją świątynię dymem z szałwii, palo santo, paczuli, rozmarynu lub cedru. 
  2. Uzdrawianie: usiądź wygodnie i pomedytuj. Niech twój moment uważności w ciszy potrwa przynajmniej 10-15 minut. Postaraj się na chwilę zapomnieć o problemach, by przywrócić pożądaną harmonię w umyśle.
  3. Manifestowanie: Zastanów się nad intencjami, które chcesz złożyć do nowiu Księżyca. Spisz je na kartce i schowaj w dzienniku, żebyś mogła do nich wrócić za kilka miesięcy. Powtarzaj je w swojej głowie lub na głos, aby wzmocnić siłę swoich manifestacji. 
  4. Wzrastanie: Stwórz moodboard obrazków, cytatów i rzeczy, które wiążą się z twoimi największymi marzeniami. Spoglądanie na niego pomoże ci trwać w twoich postanowieniach. 
  5. Dziękowanie: Podziękuj sobie za to, gdzie jesteś teraz. Zamknij swoje rytuały modlitwą pełną wdzięczności wobec tego, co masz. 
  6. Odpoczywanie: Nie podejmuj żadnych działań na rzecz swoich intencji, dopóki faza nowiu nie dobiegnie końca. Zacznij dopiero gdy Księżyc znów pojawi się na niebie, ok. 2-3 dni po tym zjawisku. 

Czego lepiej nie robić w nów Księżyca? >>