Nów księżyca w Byku 19 maja 2023 przyniesie harmonijne, uzdrawiające wibracje. Ta faza przywróci spokój, którego mogło nam brakować w sezonie zaćmień. Ostatnie tygodnie były pełne napięcia. Teraz wreszcie odetchniemy z ulgą. Poczujemy gotowość na nowe początki. Znak ziemi otoczy nas swoją opieką. 

Nów księżyca w Byku - siej nasiona intencji

Czego się spodziewać po nowiu księżyca w Byku? To zmysłowe, potężne zjawisko nie będzie dla nas widoczne gołym okiem, ale odczujemy je z podwójną siłą. Bykiem rządzi planeta Wenus, która przenosi naszą świadomość na tematy związane z miłością, sztuką, luksusem i finansami. Z kolei nów symbolizuje czas siania nasion zamiarów. Złożone intencje przyniosą pierwsze plony już w trakcie kolejnej pełni Księżyca. Chociaż ta faza będzie pozytywna, może poprosić nas o dokonanie duchowego wglądu w obszary życia, które domagają się zmiany. Zechce, abyśmy spojrzeli w głąb siebie i otworzyli się na wewnętrzny wzrost.

W nów księżyca 19 maja 2023 poczujemy lekkość i dostrzeżemy nowe możliwości.

Majowy nów w Byku koncentruje się na rzeczach przyziemnych. Pomaga spełnić intencje dotyczące świata materialnego. To świetny moment w roku, aby wejść do ogrodu i dosłownie posiać nasiona, a następnie podziwiać ich namacalny wzrost. Uziemienie Byka oraz łagodność Wenus stwarzają atmosferę służącą relaksowi.

Wycofaj się, naładuj i zregeneruj w trakcie nowiu Księżyca w Byku. Ludzie urodzeni pod tym znakiem zodiaku kochają przebywać w swoim domu, zazwyczaj otoczonym bujną naturą. Wiedzą, że są częścią ekosystemu, o który dbają na co dzień. Poświęcają dużo czasu na relaks z lampką wina, najlepiej w wannie lub na wygodnej kanapie. Komfortowe życie pozwala im osiągnąć wewnętrzne poczucie bezpieczeństwa. Nie widzą niczego grzesznego w oddawaniu się swoim zmysłowym przyjemnościom. 

Księżyc w Byku - wpływ na emocje, duchowość

Warto zarezerwować noc nowiu na rytuały służące uzdrawianiu. Zaplanować długą kąpiel z olejkami, odprężyć się i po prostu czuć się dobrze. Podobnie jak faza pełni, pierwszy nów po zaćmieniach będzie dobrą okazją do poddania się refleksji. Uparty znak Byka broni się przed zmianami, a co za tym idzie, opóźnia swój wzrost. Rezygnuje z wyzwań na rzecz wygody. Jest przywiązany do rutyny, dlatego nie chce opuszczać swojej strefy komfortu. Wystarczy spojrzeć na cykl księżycowy, by zrozumieć, że zmiana jest jedyną stałą. Przełom, który dokona się w nowiu, prawdopodobnie będzie wymagać przeprojektowania naszej rzeczywistości. W kwietniu 2020 roku wybuchła pandemia. Wtedy nów w Byku wręcz wymusił na nas całkowitą zmianę stylu życia. 

Byk opiera się zmianom, a te są nieodłączną częścią cyklu Księżyca.

Jedna z „lekcji” Byka dotyczy wygody. Podczas tego nowiu warto przemyśleć, kiedy ostatnio czuliśmy zadowolenie. Byk zachęci nas do rozważenia naszych osobistych potrzeb, bez poczucia, że jesteśmy samolubni. Wiedza o tym, co sprawia, że ​​czujemy się dobrze, wpłynie pozytywnie na nasze relacje.

Rytuały i intencje na nów księżyca w Byku

W tym najpłodniejszym okresie roku zasiej nasiona przebudzenia i odkrywania siebie na nowo. Siej je, wiedząc, że gdziekolwiek wyrosną, przyniosą plony, które można dotknąć, poczuć, zjeść. Pozwól geniuszowi natury pokierować twoimi manifestacjami. Z astrologicznego punktu widzenia tydzień nowiu w Byku będzie jednym z najbardziej wpływowych tygodni 2023 roku. Ziemia się zatrzęsie, aby uwolnić ciśnienie i zrobić miejsce dla czegoś nowego. Teraz powinniśmy nadać priorytet zmysłom. Położyć dłonie na drzewie, przyłożyć ucho do gleby, powąchać majowy kwiat. Zjednoczyć się z przyrodą, która karmi nasze dusze.

Bycze uziemienie nie jest statyczne. Nów w tym znaku wstrząsa rzeczami, które do tej pory były stabilne i pewne. Nasze niegdyś solidne fundamenty ulegają nieuchronnej zmianie. Własne ciała, a nawet ziemia pod stopami, reagują na wpływy Księżyca. Podczas nowiu trzymajmy się swojego centrum. Porzućmy złe nawyki powodujące nasz zastój. Odzyskajmy swoją moc i przeznaczmy ją na realizowanie swoich przyszłych celów.

Wyrywaj chwasty i pielęgnuj ogrody, w których znajdują się twoje nasiona intencji. 

Wizja tego księżyca to zielone rośliny rosnące w szczelinach każdego chodnika. Wzrost pomimo przeszkód i braku warunków, z determinacją, by osiągnąć swój cel.  W majowym nowiu należy skorzystać z zasobów dostępnych w chwili teraźniejszej. Uspokoić się, zwolnić oraz docenić to, co aktualnie przynosi nam życie.

Astrologia na maj 2023: