Najtrudniejszą częścią rozpoczęcia czegoś nowego jest wykonanie pierwszego kroku. Później wszystko zaczyna się układać. Nowe początki wymagają odwagi oraz włożenia w nie większego wysiłku. Najlepiej zrobić to podczas nowiu, który samoistnie nas motywuje. Już 22 maja 2020 roku o godzinie 19:39 rozpocznie się nów Księżyca  w Bliźniętach. Aura tego zjawiska sprzyja nowym początkom oraz oczyszczaniu swojego wnętrza. Gdy Srebrny Glob się odradza, łatwo przejść na dietę, zacząć ćwiczyć, porzucić nałogi i pożegnać wszystko to, co nie wychodzi nam na dobre. Ta faza służy również manifestowaniu swoich życzeń czy mówieniu na głos o najśmielszych marzeniach. Jak na nas wpływa, gdy odbywa się w Bliźniętach? 

Nów Księżyca w Bliźniętach - co oznacza?

Majowemu nowiu Księżyca przyświeca znak Bliźniąt, który sprawi, że zmienimy się w dusze towarzystwa. Otworzy nam usta i zachęci do mówienia wszystkiego, co ślina na język przyniesie. Lepiej ważyć słowa, bo niechcący mogą stać się bronią przeciwko nam samym. Skłonności do plotek czy "drobnych" kłamstewek teraz mogą znacznie się nasilić. Wibracja dwojaczków odkrywa przed człowiekiem jego zmienną, wielopostaciową naturę. Powoduje trudności w podjęciu decyzji i nieprzewidywalne zachowania w miłości. Może ujawnić problemy w relacjach wywołane przez retrogradację Wenus. Aby przez nie przejść, trzeba podjąć wysiłek, by naprawić związek, zamiast wybierać drogę na skróty. Bliźnięta są nieco chaotyczne. Lubią podejmować wiele działań w jednym czasie, chociaż żadnemu nie oddają się w całości. Ich energia przysparza wiele nieścisłości oraz brak wewnętrznej równowagi. W trakcie tego nowiu, jak nigdy, warto usiąść na macie i zmobilizować się do medytacji lub rytuałów relaksacyjnych, które pomagają poukładać myśli. Wszystko, czego sobie odmawiamy z "braku czasu" lub wewnętrznej niemocy, powinno natychmiast zostać wykonane. To właśnie dwoista wibracja Bliźniąt próbuje odwlec nas od ważnych zadań. Miej to na uwadze i zamiast komfortu wybierz obowiązki. Nów wynagradza za każde działanie. 

Horoskop na nów Księżyca w Bliźniętach >>

Znak Bliźniąt powoduje sprzeczność między tym, czego chce umysł, a co pożąda serce. 

Nów Księżyca w Bliźniętach - na co zwrócić uwagę?

Nów w Bliźniętach niesie dla nas cenną lekcję tego, jak czuć się swobodnie w towarzystwie. Uczy czerpania przyjemności z danej chwili i umiejętnego słuchania innych. W jego trakcie warto nastawiać uszy, by usłyszeć czyjąś historię. Z cudzych doświadczeń możemy zaczerpnąć cenną radę lub odpowiedzi na nasze pytania. Bliźnięta pomagają doskonalić umiejętności komunikacyjne. Otwierają umysły na przepływ informacji oraz różnorodność ludzi wokół nas. Zamiast uporczywie udowadniać swoją rację lub starać się znaleźć jedno rozwiązanie, daj się przekonać do odmiennej opinii i ciesz się bliskością swoich znajomych. Znajdź nowe sposoby na wyrażanie siebie. Rozpocznij nowy projekt polegający na pisaniu lub mówieniu, np. w social mediach. Przyjrzyj się faktom płynącym ze środowiska. Może czas je wykorzystać, by świeżym okiem spojrzeć na swoją sytuację. Kolejnym aspektem związanym z nowiem w Bliźniętach jest oczyszczanie własnego otoczenia z ludzi, informacji i sytuacji, które nam nie służą. Warto przyjrzeć się swoim negatywnym emocjom, by wprowadzić w życie budujące zmiany. Wewnętrzne dialogi pod wpływem znaku Bliźniąt przynoszą zaskakujące wnioski. Nów Księżyca otwiera nowy cykl naszej aktywności w świecie. Zaczerpnij jego energię, żeby podjąć rozwijające wyzwania. 

W trakcie nowiu symbolicznie "siejemy ziarna", które wkrótce mają przynieść upragnione "plony". 

Jakie są Bliźnięta? Wady i zalety tego znaku zodiaku >>