HIIT (High Intensity Interval Training) oznacza trening interwałowy o wysokiej intensywności. Opracowano go z myślą o profesjonalnych sportowcach, ale dzisiaj te ćwiczenia wykonują miliony amatorów na całym świecie. Trudno się temu dziwić: są dość proste, nie pochłaniają wiele czasu, można je wykonywać praktycznie wszędzie, a efektem jest zauważalna redukcja tkanki tłuszczowej.

Osoby stosujące HIIT przeplatają intensywne ćwiczenia aerobowe z okresami umiarkowanego wysiłku. Zazwyczaj trwa to kilkanaście minut, w czasie których można biegać, skakać na skakance, jeździć na rowerze, wykonywać przysiady czy pompki. Zróżnicowanie oraz intensywność wymagają jednak odpowiedniego wsparcia. I tu pojawia się miejsce dla technologii, która z laboratoriów trafiła do sklepów.

Nike rozszerzyło swoją ofertę o linię Nike SuperRep, w której znaleźć można model Air Zoom. Te buty stworzono z myślą o krótkich biegach i ćwiczeniach w wysokim tempie. Obuwie przyciąga uwagę m.in. za sprawą łuków w okolicach śródstopia. Podczas wykonywania dynamicznych ruchów pełnią one funkcję klocków hamulcowych. Żebrowana siatka zapewnia lepsze dopasowanie np. podczas przeskoków z nogi na nogę.

Poduszki Zoom Air w przedniej części butów absorbują siłę uderzenia i oddają część energii. Nosząca je osoba odczuwa sprężystość przy każdym kolejnym powtórzeniu. Z kolei niewielkie przecięcie podeszwy sprawia, że stopa wygina się w naturalny sposób, a ciężar przenoszony jest na przednią część obuwia. Przyda się to podczas wykonywania deski (plank) czy wspinaczki. Sprężystość i dopasowanie to jednak nie wszystko – zarówno zawodowcy, jak i amatorzy chcą, by obuwie zapewniało im stabilność, a tę gwarantuje rozszerzenie podeszwy w okolicach pięty.

Linia Nike SuperRep wygląda futurystycznie, ale ten design ma znaczenie. Producentowi udało się umieścić w butach technologie, które wcześniej zarezerwowane były dla sportowców wyczynowych. Dzięki temu z treningu można wycisnąć maksimum korzyści.