Rafael Nadal jest ambasadorem marki Richard Mille, która znana jest z produkowania niezwykle drogich i zaawansowanych technologicznie zegarków. Niejednokrotnie można było w przeciągu ostatnich lat zaobserwować na nadgarstku tenisisty jeden z modeli szwajcarskiej firmy. Podczas tegorocznego Roland Garros, czyli turnieju, na którym osiągał największe sukcesy, Nadal ma na sobie niezwykły model RM 27-04.

To cacko kosztuje aż milion dolarów (3,8 mln zł) i dostępnych jest zaledwie 50 sztuk. Ten futurystycznie wyglądający zegarek zadziwia tym, że waży… 30 gramów. Mechanizm skonstruowano w ten sposób, aby zmniejszał nadmierne tarcia i zapobiegał wstrząsom podczas meczu. A jak wiadomo Nadal nie należy do tenisistów, którzy grają spokojnie – Hiszpan dobiega praktycznie do każdej piłki, potrafi też potężnie uderzać z leworęcznego forehandu.

Mille zdradził zresztą, że Nadal testował zegarek podczas treningów i wiele wstępnych modeli nie wytrzymało obciążeń w czasie meczu. Przykładowo metalowa bransoletka, którą Nadal zahaczał, ocierając pot z czoła, została zastąpiona bransoletą na rzepy. Samą kopertę wykonano z poliamidowego kompozytu TitaCarb, który zawiera 38,5 proc. włókna węglowego. To pozwala, by czasomierz był wytrzymały i przy tym odpowiednio lekki.

Sam Nadal powiedział, że to właśnie waga jest decyduje o tym, dlaczego nosi zegarki Richarda Mille podczas meczu. „Oczywiście jest to mój sponsor, ale jednocześnie bez względu na to, ile mi zapłacą, jeśli zegarek nie będzie mi idealnie pasował podczas gry, nigdy nie założę go na rękę” – mówił kilka lat temu na konferencji prasowej.

Richard Mille przygotował już 8 dedykowanych zegarków dla Nadala i za każdym razem zaskakiwał tym, jak daleko może posunąć się. RM 27-04 jest szalenie drogi, ale raczej nie będzie problemów, by znalazł swoich nabywców. Marka jest szczególnie popularna wśród amerykańskich raperów, więc zapewne niejeden z nich sięgnie po jej nowe dzieło.

ELLE MAN POLECA: Magia Wielkiego Szlema. Co musisz wiedzieć o najważniejszych turniejach światowego tenisa?

ZOBACZ: Roger Federer to maestro tenisa. Jak przebiegała kariera szwajcarskiego mistrza?

CZYTAJ: Novak Djokovic: jeden z wielkiej trójki tenisa XXI wieku. Serb może pochwalić się niezwykłymi osiągnięciami