Dżungla w mieszkaniu

W czasie jesieni i zimy chyba najbardziej brakuje nam zieleni. Niewielki „urban jungle” w mieszkaniu będzie nie tylko pięknie wyglądać, ale ukoi również Twoje nerwy. Dlatego nawet jeśli nie jesteś fanem ogrodnictwa, bo uważasz, że rośliny się Ciebie „nie trzymają”, rozważ kupno dwóch czy trzech kwiatów doniczkowych i stwórz sobie taki przytulny kącik w domu. Zapominalskim polecamy np. zamiokulkasa, bowiem jest w stanie wybaczyć podlewanie raz w miesiącu, oraz sansewierę, której wodę można podawać raz na trzy tygodnie. Z kolei dracena rośnie nawet w lekkim półcieniu – jednak w jej w przypadku dobrze jest pamiętać o podlewaniu raz na siedem dni.

 

Wygodny fotel

Nie chodzi tu oczywiście ani o krzesło biurowe, które będzie kojarzyć się z pracą, ani o kanapę czy łóżko, gdyż te wieczorami kuszą, żeby się położyć i zasnąć. W wygodnym fotelu natomiast poczytasz książkę, owiniesz się ulubionym ciepłym kocem i obejrzysz film bez ryzyka, że zaśniesz i niespodziewanie obudzisz się dopiero rano.

Domowe kino

Idealny kącik z zielenią i wygodnym fotelem już mamy, więc co dalej? Jeśli marzą Ci się wieczory z dobrym filmem lub grą (na przykład na najnowszej konsoli Xbox Series X) to niezbędny jest do tego dobry telewizor. Taki, którego obraz, dźwięk czy dodatkowe funkcje nie rozczarują najbardziej wymagających kinomanów czy wytrawnych graczy.

Jeśli chodzi o filmy – ideałem byłoby móc cieszyć się wysoką jakością obrazu 4K HDR podczas seansów z Netflixem (już nie możemy doczekać się nowego sezonu „Emily in Paris”). Natomiast, żeby poczuć się tak, jakbyśmy siedzieli z główną bohaterką serialu we francuskiej kawiarni, warto wybrać model (na przykład LG OLED C1 albo LG OLED G1 Gallery) wyposażony w funkcję Dolby Vision IQ, która zapewnia wrażenie głębi obrazu. Za trójwymiarowy efekt wizualny w telewizorach LG odpowiada też AI Picture Pro – rozróżnia pierwszy plan i tło, rozpoznaje na ekranie twarze i sylwetki osób. Dlatego oglądanie produkcji Disneya na takim sprzęcie jest jeszcze większą przyjemnością. Co więcej, Filmmaker Mode umożliwia zobaczenie filmu w wersji kinowej, zgodnie z zamysłem reżysera. Dla koneserów dobrego dźwięku LG przygotowało technologię Dolby Atmos oraz funkcję AI Sound Pro, które zapewniają przestrzenne brzmienie przy użyciu głośników telewizora. To oznacza, że ścieżka dźwiękowa w wielokrotnie już przez nas śledzonych „Narodzinach gwiazdy” czy „Grease” nabierze zupełnie nowego wymiaru! Dodatkowo najnowsze modele LG zostały wyposażone w automatyczną regulację głośności. Utrzymują jej stały poziom także podczas przełączania się z telewizji do serwisów streamingowych.

Gracze natomiast mogą cieszyć się najlepszymi technikami synchronizacji i odświeżania obrazu, zachwycą się również barwami. Funkcja HGIG umożliwia dostrzeżenie szczegółów zarówno w jasnych, jak i ciemnych scenach. Z kolei Optymalizator gier pozwala automatycznie ustawić parametry w zależności do rodzaju rozgrywki.

Miłośnikom nowych technologii spodoba się zapewne pilot Magic, bowiem pozwala na wyszukiwanie głosowe w języku polskim. Zdolność uczenia się, rozpoznawanie głosów domowników, a także możliwość obsługi telewizora (platforma LG ThinQ) czynią go wręcz niepowtarzalnym.

Co więcej, urządzenia LG są bardziej przyjazne dla planety. W 18 modelach LG OLED z oferty na rok 2021 zastosowano mniej komponentów niż w konwencjonalnych telewizorach LCD. Okazało się to możliwe po wdrożeniu unikatowej technologii bez podświetlenia. W procesie produkcji zredukowano ilość tworzyw sztucznych.

LG sięga także po więcej materiałów pochodzących z recyklingu i nadających się do ponownego przetworzenia. Na przykład w obudowach zewnętrznych modeli OLED z asortymentu na rok 2021 użyto więcej metalu. W przeciwieństwie do LCD, panele OLED nie wymagają stosowania szkodliwych substancji, takich jak kadm i ind. Nawet po zakończeniu cyklu życia wyróżniają się efektywnością wykorzystania zasobów i wysokim wskaźnikiem recyklingu w porównaniu z modelami LCD, których produkcja jest nie tylko bardziej złożona, ale także wymaga większych nakładów.

Telewizory LG OLED z oferty na rok 2021 otrzymały wyróżnienie SGS Eco-Product przyznawane przez szwajcarskie przedsiębiorstwo certyfikacyjne SGS Société Générale de Surveillance SA. Wybór urządzeń OLED jest doskonałą opcją dla świadomych ekologicznie klientów.

Klimatyczne oświetlenie

Nic nie wpływa tak bardzo na nasze samopoczucie jak światło. Chłodne i intensywne – programuje nas do pracy, zaś ciepłe – przygotowuje do relaksu. Jeśli brakuje Ci energii, to jesienią i zimą warto zaopatrzyć się w specjalne aplikacje, które umożliwiają kontrolowanie światła w domu. Jeśli jednak tego nie potrzebujesz, a wiesz, że po powrocie z pracy chcesz po prostu odpocząć, to wybierz żarówki o ciepłej barwie. Warto przypomnieć, że urządzenia elektroniczne, takie jak smartfony, ale też ekrany telewizorów i monitory, emitują niebieskie światło, które nas pobudza i jest szkodliwe dla oczu. Dlatego dobrze jest szukać rozwiązań, które minimalizują ten efekt. Wspomniane wcześniej telewizory LG OLED otrzymały certyfikat Eyesafe® organizacji TÜV Rheinland – potwierdza on brak migotania obrazu oraz niski poziom emisji (jedynie 29%) niebieskiego światła. To bardzo dobra informacja, jeśli lubisz spędzać wieczory przed telewizorem.

Dobrej jakości pościel

Len, jedwab czy bawełna są naturalnymi materiałami, które koją nasze zmysły, szczególnie kiedy jesteśmy nimi otuleni przez osiem godzin dziennie. Bawełna pozwala skórze oddychać, jest delikatna i odpowiednia dla osób uczulonych na roztocza, natomiast jedwab to materiał ekskluzywny, polecany dla alergików, ponieważ nie przyciąga kurzu. Ważne, by pościel, którą wybieramy, była wysokiej jakości i pochodziła ze sprawdzonych źródeł. Dobrze jest zwrócić uwagę również na wzory – intensywne kolory i nadruki mogą pobudzać zmysły, zamiast zachęcać do snu. Dlatego polecamy wieczór z książką i gorącą herbatą w jednobarwnej pościeli dobrej marki. Warto jeszcze zadbać o błogi nastrój. Ciepłe światło oraz galeria impresjonistycznego malarstwa doskonale wprowadzą nas w dobre samopoczucie i zapewnią spokojny sen