Za niespełna miesiąc w bibliotece platformy Netflix pojawi się film pt. „Hiacynt”. To produkcja oryginalna giganta streamingu, która zrealizowana została w Polsce. Za reżyserię osadzonego w latach 80. XX wieku filmu odpowiedzialny jest Piotr Domalewski, a zagrają w nim między innymi Tomasz Ziętek czy Hubert Miłkowski. Już teraz wiadomo, że „Hiacynt” znajdzie się w programie tegorocznego MFF Nowe Horyzonty, a także powalczy o nagrody w Konkursie Głównym FPFF w Gdyni.

Netflix zaprezentował właśnie oficjalny zwiastun filmu „Hiacynt”. Wideo trwa nieco ponad dwie minuty i rzuca światła na to, czego możemy spodziewać się po polskim thrillerze:

Historia, którą zobaczymy w filmie, osadzona została w latach 80. XX wieku. Główny bohater – Robert – jest milicjantem z zasadami. Gdy wpada na trop seryjnego mordercy, w toku śledztwa poznaje Arka. Decyduje się wykorzystać go jako informatora. Nie zdaje sobie jednak sprawy, jak ta decyzja, a także relacja z Arkiem wpłynie na jego życie – nie tylko zawodowe, ale również osobiste.

„Hiacynt” – obsada oraz twórcy

W głównej roli Roberta zobaczymy Tomasza Ziętka, z kolei Arka zagra znany z serialu „W głębi lasu” Hubert Miłkowski. Poza tą dwójką w filmie podziwiać będziemy mogli m.in. Marka Kalitę (jako Edward), Adę Chlebicką (Halinka), Tomasza Schuchardta (Wojtek), Agnieszkę Suchorę (Ewa), Tomasza Włosoka (Tadek), Jacka Poniedziałka (Dygnitarz), Mirosława Zbrojewicza (Komendant), Adama Cywkę (Profesor Mettler) oraz Sebastiana Stankiewicza (Maciek).

Reżyserem „Hiacynta” jest Piotr Domalewski. Film stworzyli ponadto: Piotr Sobociński jr (zdjęcia), Jagna Janicka (scenografia), Ola Staszko (kostiumy), Daria Siejak (charakteryzacja), Agnieszka Glińska (montaż) i Wojtek Urbański (muzyka).

„Hiacynt” – kiedy premiera filmu?

Platforma Netflix poinformowała, że „Hiacynt” pojawi się w bibliotece już 13 października 2021 roku.