Netflix wprowadza zmiany! Tym razem nie chodzi o co miesięczne zmiany i premiery w zasobach platformy. Tylko o pakiety cenowe. Do tej pory mogliśmy wybrać jedną z trzech taryf. Do wyboru były abonamenty o nazwach: Podstawowy, Standard i Premium. Już niedługo dołączy do nich nowy "Ultra". Czym będzie się różnił? Czy coś zmienia w pozostałych, znanych nam już od dawna, planach? Ceny obowiązujących pakietów Netfliksa nie zmienią się. Najtańszy "Podstawowy" nadal będzie kosztował 34 zł, Standard 43 zł, a Premium 52 zł. Największa zmiana dotyczy "liczby ekranów do jednoczesnego oglądania". Do tej pory w Standardzie i Premium można było włączyć dwa i cztery urządzenia jednocześnie. Teraz ta liczba zmieni się do jednego i dwóch. Tylko w Ultra będzie możliwa opcja czterech ekranów. Jakość Ultra HD będzie dostępna zarówno w Premium, jak i premierowym Ultra. Niektóre źródła podają również zmiany w opcji "najwyższa jakość dźwięku" - ta ma być dostępna tylko w najdroższej wersji pakietu. Ile będzie zatem kosztował Ultra? 

Nowy pakiet Ultra na Netfliksie (jeśli oczywiście pojawi się oficjalnie i będzie dostępny dla wszystkich użytkowników) będzie oczywiście najdroższy. Jak podają Wirtualnemedia.pl, Tablety.pl i Tabletowo.pl jego cena najprawdopodobniej wyniesie 63 zł. Nieznana jest jeszcze data wprowadzenia tej zmiany. I czy na pewno wejdzie w życie. Potwierdzone są jedynie testy nad ofertą. Netflix co jakiś czas sprawdza nowe funkcjonalności (od rozwiązań graficznych po cenowe), ale nie wszystkie z nich zostają potem wprowadzone. Czy Ultra wejdzie w życie? Netflix nie potwierdza tych doniesień.

"Netflix nieustannie testuje nowe rozwiązania (...) W tym przypadku testujemy różne poziomy cenowe oraz wachlarz dostępnych funkcji, by lepiej zrozumieć podejście konsumentów do oferty Netflix. Nie wszyscy użytkownicy zobaczą ten test, a część z proponowanych w nim elementów może nigdy nie zostać wprowadzona." - tak brzmi oficjalny komentarz Netflix.