W połowie września Netflix ujawnił, że zamierza wyprodukować pierwszy polski serial. Co więcej, nie chodzi o "Wiedźmina", który także jest w planach amerykańskiej platformy streamingowej. Do tej pory wiadomo było jedynie, że nowy serial dla Netfliksa wyreżyserujeAgnieszka Holland i Kasia Adamik oraz będzie składał się z ośmiu odcinków. Skąd ten pomysł? Internetowa wypożyczalnia stawia teraz na lokalne, europejskie produkcje. Po miesiącach oczekiwania znamy kolejne szczegóły dotyczące obsady.

Polski serial dla Netflix: obsada

Kto zagra w premierowym serialu dla platformy Netflix? Serwis internetowy filmstart.pl ujawnia, że angaż otrzymali: Michalina Olszańska, Maciej Musiał, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Robert Więckiewicz oraz Patrycja Wolny. Producentami tego projektu są Frank Marshall ("Jurassic World", "Jason Bourne") i Robert Zotnowski ("House of Cards"). Premiera ma odbyć się jeszcze w tym roku!

Polski serial dla Netflix: o czym będzie?

Zimnowojenny thriller szpiegowski pokaże "alternatywną historię świata, w którym żelazna kurtyna nigdy nie upadła". W 2002 roku, dwadzieścia lat po straszliwym ataku terrorystycznym z 1982 roku, który pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego, student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, pozwalający utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie wszystkich mieszkańców kraju – i całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.