Pierwsze informacje o obniżkach cen za abonament na Netflix pojawiły się pod koniec 2018 roku, ale niestety nie dotyczyło to Polski. Tylko krajów azjatyckich. Dwa lata temu testowano również drogi pakiet o nazwie Ultra, którego cena miała wynieść aż 63 zł. Na szczęście ten pomysł upadł, a po długich miesiącach oczekiwania w końcu nowa i na dodatek tańsza oferta trafiła także i do nas.  

Świętuj Dzień Kobiet z Netflix. "Ponieważ obejrzała" to specjalna kolekcja filmów i seriali, która powstała przy współpracy z ONZ Kobiety >>

Tańsze abonamenty za Netflix w Polsce. Znamy ceny nowych pakietów

Nie są to jeszcze oficjalne dane, ponieważ Netflix nadal testuje nową ofertę dla użytkowników. Jeśli wszystko wyjdzie pomyślnie to użytkownicy będą mieli do wyboru dwie taryfy: Mobile oraz Mobile+. Ta pierwsza będzie kosztowała tylko 24 zł za miesiąc i przewiduje oglądanie treści tylko na jednym urządzeniu (smartfon lub tablet) w jakości SD. Druga oferta będzie nieco droższa, szacuje się, że zapłacimy za nią 38 zł miesięcznie. W tym wypadku użytkownik będzie mógł oglądać wybrany tytuł na dwóch urządzeniach (smartfon, tablet, laptop, komputer stacjonarny) w jakości Full HD. 

"Wprowadzane właśnie testowo dwa nowe plany wynikają ze znacznego wzrostu wykorzystania urządzeń mobilnych jako sposobu konsumpcji treści w serwisie Netflix. Nowe plany udostępnimy na stałe, gdy odbiorcy doceniający zwiększoną elastyczność będą z nich korzystać i uznają tę zmianę za pozytywną" - ujawniło biuro prasowe platformy wybranym serwisom internetowym. 

Do tej pory Netflix oferował trzy pakiety - Podstawowy  za 34 zł, Standard za 43 zł oraz Premium za 52 zł miesięcznie.