Co jakiś czas Netflix proponuje widzom darmowy dostęp do poszczególnych tytułów własnej produkcji. Było tak przy okazji premiery świątecznej animacji "Klaus" oraz głośnej komedii romantycznej "Do wszystkich chłopców, których kochałam". Platforma udostępniła w wersji "free" również swoje inne hity takie, jak "Stranger Things", "Zabójczy rejs", "Szkoła dla elity", "Nie otwieraj oczu", "Jak nas widzą", "Miłość jest ślepa", "Dwóch papieży", "Nasza planeta", "Grace i Frankie". Teraz nadchodzą darmowe weekendy na Netflix!

Te seriale Netflix nie doczekają się kolejnych sezonów. Które projekty anulowano w 2020 roku? >>

Netflix testuje darmowe weekendy! Kto będzie mógł skorzystać z tej opcji?

Niestety nie skorzystają z tego wszyscy i nie chodzi nawet użytkowników aktualnie opłacających abonament. Netflix nie wprowadza tej promocji nawet w Stanach Zjednoczonych czy w największych krajach europejskich. To opcja dostępna jedynie... w Indiach! Platforma chce być bardziej dostępna w tym kraju, stąd pomysł darmowych weekendów. Rynek w USA jest już tak nasycony, że Netflix szuka zainteresowanych filmami i serialami na innych kontynentach. Przypomnijmy, mieszkańcy tego regionu mają już abonament dostępny tylko na smartfony w cenie 2,70$, czyli ok. 11 zł. 

Filmy romantyczne na Netfliksie >>

"Uważamy, że zaproponowanie wszystkim mieszkańcom kraju dostępu do serwisu Netflix za darmo na weekend może być świetnym sposobem na pokazanie nowym użytkownikom niesamowitych historii, które mamy w zasobach, serwis i jak on działa" - powiedział Greg Peters, COO i Chief Product Officer w Netflix.