Dokumenty o muzykach na platformie Netflix tworzą już całkiem niezłą bibiliotekę - "Gaga: Five Foot Two", "Oasis: Supersonic", "What Happened, Miss Simone?" czy niedawny "Quincy" to tylko część z tego, co możemy obejrzeć w tej najpopularniejszej internetowej wypożyczalni filmów. Do muzycznych dokumentów Netfliksa już niedługo dołączy kolejny i to wyczekiwany od dawna. Ogłoszono właśnie, że Netflix zajmie się realizacją dokumentu poświęconego Prince'owi. 

Dokument o życiu Prince'a na Netflix

Producentką i reżyserką, odpowiadająca za dokument o życiu Prince'a, jest Ava DuVernay, która stworzyła wcześniej takie produkcje, jak "Queen Sugar", "XIII poprawka", "Selma" czy "W szczerym polu". Film, nad którym pracuje się już od kilku miesięcy, powstanie we współpracy z rodziną zmarłego muzyka i jego spadkobiercami. Znajdziemy w nim nieznane dotąd materiały archiwalne, w tym zdjęcia i nagrania czy niszowe wywiady. 

Zobacz: Prince - przypominamy styl słynnego artysty>>

Legendarny muzyk Prince, a właściwie Prince Rogers Nelson, był twórcą hitów, które zupełnie zmieniły historię muzyki - począwszy od znanego wszystkim "Purple Rain" i "When Doves Cry", po "Cream", "Raspberry Beret" czy "Nothing Compares 2 U". Charakterystyczny był też jego androgeniczny styl, którym budził kontrowersje i sprawiał, że koledzy i koleżanki po fachu zazdrościli mu kostiumów scenicznych. Prince, uznawany za muzycznego geniusza i innowatora zarówno w świecie muzyki, jak i mody, zmarł w 2016 roku w wieku 57 lat