Dreszczowiec to idealna rzecz dla kogoś, kto lubi odczuwać lekki strach, ale bez zakrywania oczu czy podskakiwania z powodu kolejnych jump scare’ów. Jeśli szukasz filmowych emocji bez scen gore na Netfliksie, to śpieszę z pomocą – znajdziesz ich mnóstwo. Streamingowy gigant to odpowiednie miejsce dla entuzjastów tego gatunku, bowiem dostarcza różnego rodzaju doznań – od dobrych thrillerów o seryjnych mordercach do filmów będących przecinających się z kinem akcji czy czarną komedią.

Tytuły, które Netflix dodaje do swojej oferty ulegają rotacji – jedne z nich znikają, ale w ich miejsce pojawia się wiele innych. Miłośnicy filmów w klimatach wymienionych w poprzednim akapicie powinni zwrócić uwagę na specjalną kategorię, którą Netflix określił jako Kropla drąży skałę – znajdziemy w niej produkcje o mrocznym charakterze, niekiedy powolnej akcji, wymagające od widzów myślenia i kojarzenia faktów.

Nie było łatwo zawęzić listy najlepszych thrillerów na Nefliksie do 10 pozycji. Imponujący katalog sprawia, że można przez długi czas oglądać produkcje tylko w tym gatunku. W naszej GALERII>>> możecie zobaczyć listę najlepszych thrillerów Netfliksa 2021 roku.

ZOBACZ TEŻ: Netflix na czerwiec 2020: 10 najlepszych premier i lista dzień po dniu. Co obejrzeć?

CZYTAJ: Najlepsze filmy oraz seriale o gejach i lesbijkach na Netfliksie [PRZEGLĄD ELLE MAN]

ELLE MAN POLECA: Seks na ekranie: najlepsze sceny gejowskie i lesbijskie w filmach [GALERIA]