"Orange Is The New Black" to nie tylko jeden z najpopularniejszych seriali platformy Netflix, ale też tytuł, który przyczynił się do jej popularności. Niestety, wszystko co dobre kiedyś się kończy - także sezony wciągających produkcji. Hitowy i nagradzany wielokrotnie serial wkrótce przestanie być produkowany. Twórcy opublikowali na Twitterze informację, że nowy sezon "Orange Is The New Black" będzie jego ostatnim

Serial opowiada o Piper Chapman, którą skazano na piętnaście miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo sprzed dziesięciu lat - a konkretnie jej narkotykową przeszłość. Kobieta, która była bogatą mieszkanką Brooklynu i szczęśliwą narzeczoną Larry'ego, nagle trafia do kobiecego więzienia, gdzie spędzi ponad rok. Przez kilka sezonów możemy oglądać, jak wygląda więzienna rzeczywistość i jak odnajduje się w niej główna bohaterka. 

Zobacz też: Najlepsze filmy o narkotykach>>

Scenariusz "Orange Is The New Black" został oparty na faktach - wspomnieniach Piper Kerman, która wydała książkę pod tym samym tytułem. Serial ma na swoim koncie m.in. dwanaście nominacji Emmy, nominację do Złotych Globów czy nagrodę Amerykańskiego Instytutu Filmowego. Ostatni sezon "Orange Is The New Black" obejrzymy w 2019 roku.