Koniec miesiąca to moment, kiedy Netflix ujawnia co pojawi się na platformie w następnych tygodniach. Jak zawsze zapowiada się ekscytująco. Listopad jest dla nas ważny, ponieważ to właśnie wtedy odbędzie się premiera pierwszego polskiego serialu "1983". To nie koniec niespodzianek. Nie możemy doczekać się kolejnych odcinków "Narcos", czy "House of cards"i jesteśmy ciekawi produkcji "Król wyjęty spod prawa", "The Kominsky Method", czy "Ballada o Busterze Scruggsie" braci Coen. To także dobry moment, żeby przypomnieć sobie (albo obejrzeć pierwszy raz jeśli wcześniej nie było szansy) "Manchester By the Sea" oraz kultowe "E.T" w reżyserii Stevena Spielberga. Zobacz co jeszcze wybraliśmy z listy premier na Netflix:

"Manchester By the Sea" (1.11.2018)

Film nagrodzony dwoma Oscarami dla najlepszej roli pierwszoplanowej oraz za scenariusz oryginalny.

Po śmierci Joe'go, starszego brata, Lee Chandler, zaszokowany wiadomością, że brat powierzył mu opiekę nad swoim synem Patrickiem, wraca w rodzinne okolice. Lee rzuca wszystko i przenosi się do Manchester-by-the-Sea, zmuszony zmierzyć się z wydarzeniami przeszłości, które sprawiły, że rozstał się z żoną – Randi i opuścił miasteczko, w którym wyrastał.

 

"Ludzkie dzieci" (1.11.2018)

Na podstawie powieści P.D. James.

Akcja dzieje się na Ziemi w 2027 roku: nadzieja na przedłużenie istnienia gatunku ludzkiego wydaje się być niejasną mrzonką. Już od prawie 19 lat nie przyszło na świat na naszej planecie żadne dziecko, a z każdym upływającym "bezdzietnym" rokiemrasa ludzka w niewytłumaczalny sposób zbliża się do całkowitego wymarcia. O ile większość ludzi przyjmuje ten nieunikniony wyrok z oporem, popadając w bezprawie i nihilizm, są również tacy, którzy nie składają broni i postanawiają godnie walczyć o zjednoczoną planetę i prawa topniejącej w oczach populacji.

 

"House of cards" (sezon 6, 2.11.2018)

Frank znika ze sceny, więc Claire Underwood może w końcu przejąć wszystkie obowiązki jako pierwsza kobieta-prezydent. To nie będzie jednak łatwe wyzwanie...

 

"ReMastered: Nixon i facet w czerni" (2.11.2018)

Dokument o wizycie Johnny’ego Casha w Białym Domu w 1970 r., podczas której kształtujące się ideały artysty zderzyły się z założeniami polityki Richarda Nixona.

 

"Druga strona wiatru" (2.11.2018)

Ten wielowymiarowy film Orsona Wellesa opowiada o ostatnim dniu życia legendarnego reżysera, który próbuje dokończyć nowy projekt i zastanawia się nad swoim dziedzictwem.

Tego samego dnia na Netfliksie pojawi się dokument "Pokochają mnie, gdy będę martwy", opowiadający o "trudach kręcenia ostatniego, niedokończonego filmu Orsona Wellesa pt. 'Druga strona wiatru'."

 

"Tajwańska opowieść o dwóch miastach" (3.11.2018)

Lekarka z Tajpej i programistka z San Francisco zamieniają się domami i rozpoczynają przygodę pełną wyzwań, tajemnic i nieoczekiwanych spotkań.

 

"Król wyjęty spod prawa" (9.11.2018)

Dramat kostiumowy opowiadający historię Roberta I Bruce’a, który sięgnął po szkocką koronę, za co król Anglii zgotował mu ciężki los.

 

"Westside" (9.11.2018)

Dziewiątka ledwo wiążących koniec z końcem muzyków bierze udział w poruszającym programie opowiadającym o wyzwaniach związanych z wystawianiem hollywoodzkiego show.

 

"E.T." (9.11.2018)

Słynny film w reżyserii Stevena Spielberga!

Pozostawiony przypadkowo na Ziemi kosmita zaprzyjaźnia się z małym chłopcem, Elliotem. Niezwykły przybysz próbuje wrócić do domu. Kiedy Elliott usiłuje pomóc przyjacielowi skontaktować się z jego planetą, obaj muszą unikać naukowców i agentów rządowych za wszelką cenę pragnących wykorzystać przybysza do swoich celów. 

 

"Narcos: Meksyk" (sezon 4, 16.11.2018)

Zobacz historię kartelu z Guadalajary oczami amerykańskiego agenta DEA, który przekonał się, jak trudna może być walka z meksykańskimi baronami narkotykowymi.

 

"The Kominsky Method" (16.11.2018)

Chuck Lorre prezentuje nowy serial komediowy — na ekranie Alan Arkin oraz Michael Douglas w roli byłego gwiazdora i ubóstwianego w Hollywood nauczyciela aktorstwa.

"Ballada o Busterze Scruggsie" (16.11.2018)

Oto sześć opowieści o amerykańskim pograniczu, których pomysłodawcami i reżyserami są genialni Joel i Ethan Coenowie.

 

"Soltera codiciada" (29.11.2018)

Rozczarowana życiem i miłością copywriterka z peruwiańskiej Limy zaczyna pisać bloga o życiu samotnej kobiety, który zyskuje olbrzymią popularność.

 

"1983" (30.11.2018)

Pierwszy polski serial produkcji Netflix!

Lata po ataku terrorystycznym z 1983 r. student prawa i oficer śledczy odkrywają spisek, przez który Polska stała się krajem policyjnym, a żelazna kurtyna nie upadła.

 

"Rzymskie dziewczyny" (30.11.2018)

Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami serial o grupie rzymskich nastolatek, które odrzucają normy społeczne, szukając własnej tożsamości i niezależności