Nosicie Nenukko? Jeśli tak, na pewno macie poczucie bycia częścią wyjątkowej społeczności. Marka od początku roztacza wokół siebie swoistą intymną aurę, a jej filozofia bliska związkowi między człowiekiem i naturą przekłada się na materię kolekcji. Szerokie wygodne spodnie, bluzy z kapturami, w których można się ukryć, ubrania kokony. To wszystko znów znajdziemy wśród nowości marki na jesień-zimę zatytułowanych łącznie "<3!O" (symboliczne zagadki Nenukko w tytułach nadal nas intrygują). Jaka jest ta kolekcja? W materiale prasowym czytamy:

Jesienno-zimowa kolekcja NENUKKO to graficzna opowieść o niezwykłych właściwościach przyrody. W tym sezonie marka stawia na wyraziste desenie, z których każdy odnosi się do innego aspektu natury - tej ożywionej i nieożywionej. Biało-czarne motywy nawiązują do zachwycających ciekawostek dotyczących środowiska naturalnego: Ile gwiazd możemy zobaczyć z Ziemii gołym okiem? Jak dawno powstały rafy koralowe? Dlaczego pingwiny nie marzną? Odpowiedzi na te pytania stały się inspiracją najnowszej kolekcji, opartej na ośmiu rysunkowych wzorach. Ekologiczna tematyka w wydaniu NENUKKO jest daleka od moralistycznych wywodów - jak twierdzą projektanci jest to radosny ukłon wobec najfajniejszej planety w całym Układzie Słonecznym. Marka wzmacnia eko-przekaz poprzez reedycję swoich kultowych wzorów przedstawiających zagrożone gatunki zwierząt - ulubione pandy, pingwiny i wieloryby zaprojektowane przez ilustratorkę Fanny Vaucher powracają w tym sezonie w nowych zaskakujących fasonach.

Na zdjęciach z udziałem tancerzy baletowych zobaczycie układy związane z naturą, kosmosem i żywiołami. Wszystkie symbolizują relacje międzyludzkie wyrażone językiem tańca. Bohaterami fotografii Łukasza ZiętkaYuka Ebihara - pochodząca z Japonii pierwsza solistka zespołu baletowego - oraz urodzony na Węgrzech niezwykle utalentowany tancerz i choreograf Viktor Banka. Malownicze wnętrza Warszawskiego Studio Tańca nie tylko w wizualnie, ale także programowo wpisały się w tematykę sesji. Jej reżyserią zajęła się Urszula Skośkiewicz, której ambicją było pokazanie, że taniec jest naturalną potrzebą człowieka a nie wycyrklowanym do perfekcji ruchem. 

zdjęcia: Łukasz Ziętek

modele: Yuka Ebihara, Viktor Banka

reżyseria: Urszula Skośkiewicz / WST

makeup: Anna Łyszkowska

skład: Dawid Zalesky / High Studi

miejsce: Warszawskie Studio Tańca, ul. Twarda 42