Skóra pod oczami ma aż 40 razy mniej gruczołów łojowych niż skóra twarzy i jest 4 razy cieńsza. Nic więc dziwnego, że szybko się odwadnia i traci jędrność. Brakuje jej naturalnego sebum, które nawilża i zabezpiecza przed wczesnym starzeniem – stąd zmarszczki pod oczami i suchość może dotyczyć każdej z nas, niezależnie od wieku. Na pewno nie raz szukałaś idealnego kremu, który w końcu pomoże ci się pozbyć tych problemów. Ale istnieje znacznie prostsze i lepsze rozwiązanie: olejek. Skoro nasze cery pokochały olejki do twarzy, dlaczego nie stosować ich pod oczy?

Olejek pod oczy - zalety

Wiele kobiet unika aplikacji olejków pod oczy z obawy o ich ciężką, tłustą konsystencję. Ale to zupełnie nieuzasadnione. Większość formuł na rynku zawiera lekkie, naturalne oleje, które dobrze się wchłaniają, pozostawiając delikatny, satynowy film. Dzięki obecności składników takich jak skwalan i nienasycone kwasy tłuszczowe, są w stanie odtworzyć warstwę hydrolipidową, której brakuje skórze pod oczami. Działają też jak naturalny rozświetlacz – wystarczy wmasować kropelkę w okolice oczu, aby spojrzenie zyskało świeży blask, a zmarszczki zostały optycznie zniwelowane.

Ponadto oleje, oprócz tego, że same w sobie zawierają wiele drogocennych związków, są doskonałym nośnikiem składników aktywnych działających przeciwstarzeniowo. Retinol, witamina C, E czy koenzym Q10 to tylko kilka silnych substancji anti-aging, które można spotkać w olejkach pod oczy. Stymulują one produkcję kolagenu, wpływając na redukcję już istniejących zmarszczek, a także zapobiegają powstawaniu nowych. Niektóre związki, jak witamina A i C, wpływają też na rozjaśnienie uporczywych cieni pod oczami.

Olejek pod oczy - jaki wybrać?

Do nawilżania skóry wokół oczu nadaje się niemal każdy olejek, który stosujesz do twarzy. Możesz z powodzeniem stosować w tych okolicach czyste, nierafinowane oleje naturalne, np. arganowy lub jojoba. Dobrze zabezpieczą one młodą skórę przed powstawaniem zmarszczek. Pamiętaj tylko, aby nie przesadzać z ich ilością – 1-2 kropelki w zupełności wystarczą. A co w sytuacji, gdy głębokie linie i kurze łapki są bardziej widoczne? Wtedy lepiej rozejrzeć się za kosmetykiem, który prócz samego oleju, będzie zawierał dodatkowe składniki odmładzające. Oto kilka naszych propozycji od dobrych marek naturalnych.

Olejek pod oczy Alkemie Multiwitaminowy olejek z superowocami

Olejek pięknie rozświetla okolice oczu i zawiera skoncentrowaną dawkę witaminy C nowej generacji, która zwiększa produkcję kolagenu w skórze oraz likwiduje zasinienia. Stworzono go na bazie organicznych olejków: chia, arganowego, z kiełków pszenicy, ryżowego, jojoba i winogronowego. Formułę uzupełniają ekologiczne wyciągi z guarany, aceroli, rokitnika, żurawiny i amazońskiego camu-camu pełne naturalnych antyoksydantów. Olejek dobrze się wchłania pozostawiając na skórze jedwabisty woal. Możesz stosować go na całą twarz. Uwaga: teraz kupisz go w promocji -30%.

Olejek pod oczy Mokosh Liposomowe serum Ogórek

Jeden z flagowych kosmetyków Mokosh, uwielbiany przez fanki tej naturalnej marki. Bardzo skutecznie nawilża oczy za sprawą technologii liposomów. Obecne w formule niskocząsteczkowy kwas hialuronowy, ceramidy i skwalan zamknięte zostały w strukturach liposomów podobnych do membran komórkowych skóry. Dzięki temu składniki nawilżające zawarte w olejku potrafią penetrować głębiej i wypełniać zmarszczki od środka. Do plusów kosmetyku można zaliczyć też eleganckie, szklane opakowanie z pipetką oraz orzeźwiający, ogórkowy zapach.

Olejek pod oczy Iossi Witaminowy koktajl z retinolem oraz witaminami E i C

Prawdziwa bomba witaminowa dedykowana suchej, poszarzałej i wiotkiej skórze wokół oczu. W serum występuje koktajl składników odżywczych i przeciwzmarszczkowych, m.in. retinol oraz witamina C i E. Bazą serum są cenne olejki pełne nienasyconych kwasów tłuszczowych i przeciwutleniaczy: kameliowy, z pestek cytryny, z dzikiej róży, olej jojoba, olej z zarodków pszenicy i z szałwii hiszpańskiej. Ogromną zaletą serum jest metalowa kuleczka, dzięki której aplikację olejku można połączyć z odmładzającym masażem okolic oczu.

Olejek pod oczy Lynia z koenzymem Q10

To w pełni naturalny olejek, którego skład wzbogacono o koenzym Q10 – silny przeciwutleniacz zwalczający wolne rodniki. Razem z witaminą E zapobiega on rozkładowi kolagenu w skórze, dzięki czemu okolice oczu odzyskują elastyczność i jędrność. Formułę oparto na oleju arganowym, jojoba i skwalanie, który swoją budową przypomina naturalne lipidy występujące w skórze. W ten sposób olejek pomaga odbudować utraconą warstwę hydrolipidową oraz chroni obszar oczu przed odwodnieniem.

Olejek pod oczy Merme Advanced Eye Therapy

Niektóre oleje mają tak skutecznie działanie przeciwzmarszczkowe, że nie potrzebują dodatkowego wsparcia. Mowa o oleju z opuncji figowej. Należy do jednych z najdroższych na świecie - by uzyskać litr tego odmładzającego eliksiru, potrzeba tonę nasion opuncji! Szacuje się, że olej ten ma 5 razy silniejsze działanie przeciwstarzeniowe niż olej arganowy. A to wszystko za sprawą dużej ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych (szczególnie linolowego), witaminy E i fitoestrolom, które uszczelniają barierę hydrolipidową naskórka. Wpływają one także na elastyczności, gęstości i spójności skóry. Olejek z opuncji figowej od MERME ma przy tym certyfikat organiczności i sprawdzone pochodzenie. Został zamknięty w buteleczce z metalową kulką, która umożliwia jednoczesny masaż skóry wokół oczu i redukcję obrzęków. Olejek kupisz na Pell.pl.

Olejek pod oczy Kora Organics Noni Radiant Eye Oil

Wegański, ceryfikowany olejek pod oczy marki założonej przez Mirandę Kerr. Jest hitem wśród blogerek urodowych. Zawiera ekologiczne ekstrakty z noni, owoców pomidora i bambusa morskiego rozpuszczone w odżywczej mieszance olejów z róży, awokado i makadamia. Opakowanie posiada kuleczkę z różowego kwarcu, która ułatwia rozprowadzanie kosmetyku i przy okazji odpręża okolice oczu. Co ważne, olejek łatwo się wchłania i stanowi dobrą bazę pod makijaż. Do kupienia na Douglas.pl.