5 sposobów na poprawę kondycji włosów podczas wakacji: Opalanie z odżywką 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Julia (@julieborawska) Lip 17, 2020 o 1:53 PDT

To trick, który podczas wywiadu z cyklu ELLE Beauty Survival zdradziła nam Julie Borawska. Jest tak prosty i skuteczny, że do naszej urlopowej rutyny pielęgnacyjnej włączyłyśmy go od razu. Podczas wakacji, modelka zawsze przed wyjściem na plaże nakłada na zmoczone włosy warstwę klasycznej odżywki - takiej, jakiej używamy tuż po myciu, a następnie związuje pasma w niski koczek. W ten sposób najwrażliwsza część włosów jest odpowiednio zabezpieczona przed słońcem, a dodatkowo ma dużo czasu na głębokie odżywienie i regenerację. 

5 sposobów na poprawę kondycji włosów podczas wakacji: Nawadnianie włosów 

Czym właściwie różni się od nawilżania? Nawadniając, uzupełniamy wilgoć we wnętrzu włosów, a nawilżając tworzymy barierę, która jedynie chroni włosy przed utratą wody. Proces nawadniania powinnyśmy zacząć oczywiście od picia odpowiednich ilości wody, tj. nie mniej niż 1,5 litra dziennie. W produktach do włosów najlepiej szukać wybranych składników higroskopijnych, np. kwasu hialuronowego i gliceryny. O to, jak nawadniać włosy w każdych warunkach, zapytałyśmy Martę Zawiślańską, stylistkę włosów gwiazd współpracującą z marką Dyson:

„Latem wszyscy pamiętamy o nawodnieniu. Takiego nawodnienia potrzebuje nie tylko nasz organizm czy skóra, ale także włosy – szczególnie teraz! Używajmy odżywki hydrate w spreyu na plaży. Można jej używać zarówno na włosy suche jak i mokre. Takiego rodzaju odżywek nie spłukujemy, więc idealnie zapobiegamy wysuszaniu się włosów.”

5 sposobów na poprawę kondycji włosów podczas wakacji: Pamiętaj o filtrach

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Constance Arnoult (@constancearnlt) Maj 17, 2020 o 6:10 PDT

Latem ochronne filtry powinnyśmy nakładać od stóp do głów. Dosłownie i bez wyjątku. Jakie filtry nakładać na włosy? Pierwszą i najbardziej naturalną ochroną będzie zasłanianie skóry głowy i włosów chustkami. Wystarczy, że zwiążecie pasma w niski koczek, a apaszkę zawiążecie tak, jak robiły to w dzieciństwie nasze mamy i jak teraz robią to projektanci, i it-girls (Więcej: Ten dodatek zastąpi wszystkie modne ozdoby sezonu wiosna-lato 2020. Jest tani i można go stylizować na dziesiątki sposobów). Jeśli jednak chcecie pozostać przy rozpuszczonej fryzurze, spryskajcie pasma ochronną mgiełką z filtrem SPF. Tego rodzaju produkty znajdziecie m.in. w ofercie Bumble & Bumble, Nuxe czy Moroccanoil. Uwaga - mgiełkę należy aplikować ponownie po każdym zamoczeniu włosów w wodzie. 

5 sposobów na poprawę kondycji włosów podczas wakacji: Unikaj chloru

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez elegant mademoiselle (@elegantmademoiselle) Lip 13, 2020 o 1:14 PDT

Chlor wpływa negatywnie zarówno na skórę, jak i na włosy - wysusza je, niszczy ich kolor i osłabia cebulki. Kąpiel w zasolonej wodzie wcale nie jest jest lepszą alternatywą. Po każdej kąpieli, jeśli masz taką możliwość, dokładnie umyj włosy delikatnym szamponem. Jeśli nie możesz, zadbaj o włosy jeszcze przed wyjściem na basem lub plażę. Na włosy nałóż swój ulubiony olejek, najlepiej w dużej ilości. Odpowiednio zabezpieczy on pasma przed kontaktem z chlorem lub zasoloną wodą, a dodatkowo będzie utrzymywał się na włosach aż do momentu, w którym sama go zmyjesz. 

5 sposobów na poprawę kondycji włosów podczas wakacji: Balsam po opalaniu 

Nakładamy go zazwyczaj na skórę twarzy i ciała, a włosy zwyczajnie pomijamy. Często nieświadomie. Większość kosmetyków, które przynoszą ukojenie opalonej słońcem skórze, możesz nałożyć także na końcówki. Świetnym przykładem jest czysty żel aloesowy, który nawilża i wygładza zarówno skórę, jak i włosy. 

Czytaj też: Ten kosmetyk dogłębnie nawilża, regeneruje i odżywia skórę. Koi podrażnienia i nadaje się do każdego typu cery. Powinien znaleźć się w każdej kosmetyczce, zwłaszcza latem!