Naturalna depilacja - pasta cukrowa

Depilacja pastą cukrową znana jest od lat. To naturalna metoda na łatwe i skuteczne pozbycie się włosków, którą bez problemu można wykonać w domu! Dzięki unikalnej mieszance soku z cytryny oraz ziół, sposób ten jest mniej bolesny, niż wosk. Za to efekt gładkiej, ogolonej skóry utrzymuje się nawet do 3 tygodni! Depilowanie się za pomocą cukru osłabia włoski i nie podrażnia ciała. Czynność zawsze wykonuje się na zimno - jest idealna dla tych z nas, które mają problemy z pękającymi naczynkami! 

Depilacja cukrowa - zalety i wady

W przeciwieństwie do wosku pasta cukrowa nie jest gorąca, gdy nakładamy ją na skórę. Nie podrażnia włosków, tylko je okleja, dzięki czemu depilacja przestaje być bolesna. Ta metoda nie wymaga również dodatkowych akcesoriów, czy środków do zmywania. Cukrową masę wystarczy spłukać ciepłą wodą! Zabiegu można dokonywać nawet na bardzo krótkich włoskach - nie trzeba czekać na odrost. Należy pamiętać, by nie zrażać się do niego po pierwszym razie, bowiem ta technika wymaga wprawy i dobrego wyliczenia proporcji.

Pasta cukrowa do depilacji - przepis

Składniki:

1 szklanka cukru

2 łyżki wody

2 łyżki soku z cytryny

1 łyżeczka soli himalajskiej

kilka kropel aromatycznego olejku (np. migdałowego)

Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj w jednym naczyniu. Następnie rozgrzej patelnię i przelej na nią cukrową masę. Podsmażaj ją, aż wytworzy się karmel, który swoim kolorem powinien przypominać miód. Gdy na powierzchni wytworzą się bąbelki, ostrożnie zdejmij patelnię z ognia i przelej powstałą pastę do miseczki. Masa powinnie delikatnie zastygnąć, ale nadal być elastyczna. Teraz, na osuszoną skórę potraktowaną wcześniej peelingiem, naklej kawałki pasty (wielkości orzecha włoskiego) i delikatnie je rozciągnij, lecz w przeciwnym kierunku niż rosną włosy. Odrywaj je zdecydowanym ruchem, po czym przemyj wydepilowaną skórę ciepłą wodą. 

 Poznaj inne sposoby na domową pielęgnację >>