Odcinek 1: sen dla urody 

Nocą w strukturze naszej skóry dzieją się cuda. Analizując procesy, które zachodzą w jej warstwach, laboratoria L’Oréal Paris stworzyły serum nowej generacji. Age Perfect Midnight Serum w ciągu dnia pomaga chronić skórę przed wolnymi rodnikami, a w ciągu nocy wspiera proces odbudowy skóry dla jej młodszego wyglądu o poranku. Na czym dokładnie polega jego działanie? 

"Skóra w nocy odpoczywa od makijażu, zanieczyszczeń powietrza, od promieniowania ultrafioletowego, a jednocześnie intensywniej pracuje, co jest bardzo ważne, jeśli chcemy zastosować jakieś składniki aktywne. W nocy skóra skuteczniej przyjmie składniki, a one zadziałają bardziej." 

Jakie więc składniki aktywne należy uwzględnić w wieczornej rutynie pielęgnacyjnej? I dlaczego to właśnie wieczorem warto poświęcić naszej skórze szczególną uwagę? Na wszystkie pytania dotyczące skutecznej pielęgnacji cery nocą odpowiedziała doktor Ivana Stanković, członkini Board of Derms L’Oreal Paris i ekspertka marki. Zaprasza Aleksandra Charzewska: 

Na kolejny odcinek ELLE Beauty Podcast z cyklu „Do not disturb” x Age Perfect Midnight Serum L'Oréal Paris zapraszamy już 18 kwietnia o godzinie 20. Rozmowy o praktykach na dobranoc z Marią Prokop posłuchacie w serwisie ELLE.pl i na Spotify ELLE Polska.

Rutyna pielęgnacyjna w 3 krokach: 

  1. Pielęgnacja naszej skóry tak naprawdę powinna zaczynać się wieczorem, a nie rano. Jak już ustaliłyśmy w rozmowie z Panią doktor, to właśnie noc jest kluczowa dla regeneracji naszej cery i działania składników aktywnych. A pierwszym etapem pielęgnacji powinno być zaaplikowanie serum. Age Perfect Midnight Serum zostało wzbogacone o kompleks antyoksydantów, który w ciągu dnia pomaga chronić skórę przed wolnymi rodnikami, a w ciągu nocy wspierać proces odbudowy skóry dla jej młodszego wyglądu o poranku. W jego formule znajdziecie m.in. neohesperydynę (otrzymywaną z wyciągu z gorzkiej pomarańczy + witaminy E) oraz składniki rewitalizujące (kombucha, wyciąg z trufli, skwalan).
  2. Kolejnym etapem wieczornej pielęgnacji jest krem na noc. Gamę Age Perfect Midnight uzupełniono więc o krem Age Perfect Cell Renew, który wzbogacony jest o kompleks antyoksydantów, dzięki czemu skutecznie pomaga chronić skórę przed działaniem wolnych rodników. Co znalazłyśmy w jego składzie? Neohesperydynę, witaminę E, kombuchę, wyciąg z trufli letniej i czarnej, skwalan, oraz kwas LHA
  3. A co o poranku? Najważniejszym etapem porannej pielęgnacji będzie krem, który uzupełni działanie produktów zaaplikowanych wieczorem, a przy okazji ochroni cerę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Laboratoria L’Oréal Paris stworzyły więc  rewitalizujący krem na dzień z ochroną przeciwsłoneczną SPF30 Age Perfect Cell Renew, który jest doskonałym uzupełnieniem gamy. 

Więcej porad dotyczących nocnej pielęgnacji usłyszycie w naszym podcaście!