artykuł promocyjny

Od ponad 20 lat na dwa tygodnie przed Świętami Wielkanocnymi Warszawa staje się miastem koncertów. Tak będzie i w tym roku. Czeka nas ich 18 w zaledwie 15 dni: koncerty symfoniczne, kameralne, recitale pianistyczne, a wszystko pod hasłem: „Beethoven i wielkie rocznice”. 16 marca Festiwal zainauguruje Krystian Zimerman, wybitny pianista i dyrygent, zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Na zakończenie, 30 marca, wysłuchamy „Stabat Mater” Antonina Dvoraka.

W naszym hotelu przygotowania do realizacji festiwalu nabierają tempa już na pół roku przed jego rozpoczęciem. Zadanie nie jest łatwe, jednak dzięki wieloletniej współpracy stworzyliśmy zgrany zespół radzący sobie z każdym wyzwaniem, dlatego też Regent Warsaw Hotel stał się oficjalnym hotelem Festiwalu i znalazł się w zaufanym gronie partnerów.

Nie jest to partnerstwo tylko „z rozsądku”. Chcemy w tym czasie przygotować dla naszych gości coś specjalnego, aby mogli poczuć atmosferę festiwalu nie tylko poprzez koncerty, ale i poprzez… jedzenie. Stąd pomysł na festiwalowe menu Madame Elżbiety Pendereckiej w naszej restauracji Venti-tre. Propozycje dań takie jak żurek staropolski z jajkiem i białą kiełbasą czy „pascha”, a więc dania wielkanocne, jak również dania nieświąteczne, na przykład carpaccio wołowe z oscypkiem i kaparami czy stek z łososia z warzywami i plackiem ziemniaczanym, uraczą podniebienia wszystkich gości. Co prawda dań tych można spróbować wyłącznie w czasie trwania festiwalu, jednak przez cały rok restauracja Venti-tre zaprasza na szybki business lunch, elegancką kolację czy obfity, niedzielny brunch.

Co jeszcze czeka artystów i gości oprócz festiwalowego menu i urozmaiconego śniadania? Spokój i wypoczynek, które są tak ważne nie tylko dla artystów przed koncertami, ale też dla każdego gościa. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że w przestronnych pokojach wypoczywa się lepiej, a bliskość położonych tuż obok Łazienek Królewskich sprawi, że w Regent Warsaw Hotel bez trudu poczujecie zapach rozpoczynającej się właśnie wiosny.

Więcej na temat festiwalu TU.

Więcej o Regent Warsaw Hotel przeczytasz TUTAJ.

artykuł promocyjny