Popularne słowa w piosenkach - ranking 

Serwis Word Counter, zajmujący się głównie liczeniem słów i znaków w tekstach prozatorskich oraz dziennikarskich, dokonał zaskakującej analizy słownej. Twórcy wzięli na warsztat anglojęzyczną muzykę i wyszczególnili wyrazy, które regularnie powtarzają się w utworach - zazwyczaj są to krótkie i chwytliwe słowa, które łatwo zapamiętać i które wpadają w ucho. To na ich podstawie tekściarze zwykle tworzą największe muzyczne przeboje. Myślicie, że to "love", "baby" i "need"? Blisko, ale jednak nie: chociaż każde z tych słów jest bardzo popularne i od razu zwraca się na nie uwagę w radiowych hitach, według statystyk Word Counter w obecnej dekadzie najczęściej pojawiają się inne wyrazy.

Od 2010 roku do dziś wśród najpopularniejszych słów w piosenkach królują między innymi "We", "Yeah", "Hell" i "Die".

Zaskoczeni? Zajrzyjcie do swoich playlist - możemy się założyć, że znajdziecie tam co najmniej kilka piosenek, w których wokalistki i wokaliści wyśpiewują we zwrotkach i refrenach "We" lub "Yeah"

Natalia Przybysz śpiewa Czesława Niemena, Fisza i Enrique Iglesiasa [ELLE Music Game]>>

Dla porównania początek nowego millenium przyniósł sławę wyrazom "U", "Like", "Breathe", "It" i "Ya", a lata 90. charakteryzowały się "U", "You", 'Up", "Get" i "Thang". W latach 80. było ambitniej - "Love", "Fire", "Don't", "Rock" i "On", najpopularniejsze muzyczne słówka z lat 70. to z kolei kwintesencja tamtych czasów: "Woman", "Disco", "Rock", "Music", "Dancin'".  Reszta dekad przedstawia się następująco: lata 60. - "Baby", "Twist", "Little", "Lonely", lata 50. - "Christmas", "Penny", "Mambo", "Three", lata 40. - "Polka", "Serenade", "Boogie", "Blue", lata 30. - "Moon", "In", "Swing", "Sing", a 20. - "Blues", "Pal", "Sweetheart", "Rose", "Mammy".