Najpiękniejsze plaże 

Najpiękniejsze plaże w połączeniu z ciepłym oceanem to prawdziwy raj na ziemi. Które z nich zapierają dech w piersiach? My już wiemy i oglądając ich zdjęcia kompletnie odrywamy się od rzeczywistości...

Najpiękniejsze plaże tropikalne - ranking:

  1. Malediwy - ten archipelag, położony na Oceanie Indyjskim na południe od Indii to dosłowne odzwierciedlenie określenia "raj". To tam znajdziecie najpiękniejsze plaże - piaszczyste, bardzo słoneczne, oblewane gorącą wodą z Oceanu. To miejsce pełne spokoju i dające dużo prywatności.
  2. Tajlandia - nie bez powodu nazywana jest "krainą tysiąca uśmiechów". Najpiękniejsze plaże zlokalizowane są w miejscowościach takich jak Koh Samui, Patong i Phuket - będący również rajem dla osób nurkujących z butlą.
  3. Zanzibar -ta tropikalna wyspa leżąca u wybrzeży Afryki Wschodniej chyba każdemu kojarzy się z pięknymi plażami. Szerokie, pokryte drobnym, białym piaskiem, porośnięte palmami...

 

Najpiękniejsze plaże w Europie - ranking:

  1. Tarifa - to miasto położone na Costa del Luz w hiszpańskiej Andaluzji gwarantuje widok na odległe o 20 kilometrów wybrzeże Afryki. Klimat tej części Hiszpanii jest suchy i bardzo gorący, a najpiękniejsze plaże znajdują się właśnie tam.
  2. Lindos - najpiękniejsze plaże Grecji znajdują się właśnie w pobliżu tego turystycznego miasteczka leżącego na wyspie Rodos. To idealny wybór dla osób chcących spróbować swoich sił (lub pogłębieniem swoich umiejętności) na windsurfingu.
  3. San Vito lo Capo - podobno najpiękniejsze plaże we Włoszech znajdują się na Sycylii. Trudno się z tym niezgodzić - plaża położona w tym małym, sycylijskim miasteczku zachwyca krystalicznie czystą wodą i wyjątkowym położeniem - San Vito lo Capo mieści się pomiędzy górskim rezerwatem, a parkiem krajobrazowym.

Najpiękniejsze plaże świata - zobacz wiele inspirujących zdjęć w GALERII.

Mimo, że najpiękniejsze plaże można znaleźć w różnych zakątkach świata, nie zapominajmy o tych naszych, położonych u brzegu Morza Bałtyckiego.

Nie wiesz, którą z nich wybrać?

Zobacz nasz ranking: najpiękniejsze plaże w Polsce >>

 

Tekst: Kaja Rybicka

PODRÓŻUJ BEZPIECZNIE - SPRAWDŹ NAJLEPSZE UBEZPIECZENIA PODRÓŻY >>