Przez dziesiątki lat kosmetyki kolorowej w tej kwesti niewiele się zmieniło. Najbardziej pożądanym kosmetykiem na świecie tuż obok czerwonej pomadki jest pogrubiająca rzęsy mascara. Jaką wybrać? Tu też banał. Idealny tusz podkreśli rzęsy już od pierwszego pociągnięcia i pozostanie w niepogorszonym stanie przez cały dzień. Oto najlepsze pogrubiające maskary, które dodają rzęsom objętości. Bez sklejenia, grudek i efektu pandy pod okiem. 

Pogrubiający tusz do rzęs: Benefit Cosmetics, Bad Gal Bang, 145 zł, Sephora

Bad Gal Bang od Benefit Cosmetics to najlepiej sprzedający się tusz do rzęs w polskiej Sephorze. Według producenta, Bad Gal Bang utrzymuje się na rzęsach przez 36 godzin. Dodana do formuły prowitamina B5 pielęgnuje je. Spektakularne pogrubienie uzyskasz dzięki kosmicznej technologii lekkich cząsteczek.

Pokochasz go, jeśli bez tuszu masz problem z odnalezieniem swoich rzęs: są krótkie, cienkie i jasne. Już od pierwszego pociągnięcia elastycznej, sylikonowej szczoteczki Bad Gal Bang widocznie pogrubia rzęsy. Wyczesując rzęsy od nasady do góry wydłużasz je, a super czarny kolor sprawi, że będą widoczne nawet przy najciemniejszym smokey. 


Pogrubiający tusz do rzęs: L’Oreal Paris, Volume Million Lashes, 63,99 zl, Rossmann

Volume Million Lashes to bestsellerowa maskara o mega precyzyjnej, sylikonowej szczoteczce, która została opatentowana przez L’oreal. Szczoteczka Millionizer jest zbudowana z różnej długości włosków, które umożliwiają dokładne pokrycie każdej rzęsy, od nasady aż po same końce. W rezultacie rzęsy są trzy razy grubsze, ale cały czas rozdzielone. Maskara od L’oreal to idealny wybór na wieczorne wyjście.


Pogrubiający tusz do rzęs: Too Faced, Better Than Sex, 115 zł, Sephora

Better Than Sex od Too Faced to najlepiej sprzedająca się luksusowa maskara w Ameryce. Według producenta: formuła zawiera najczarniejsze pigmenty, zwiększa objętość, wydłuża, podkręca rzęsy dając wielowymiarowy, ekstremalny efekt.

Tajemnica maskary Better Than Sex tkwi w szczoteczce o kształcie klepsydry, która umożliwia dotarcie do każdej rzęsy. Formuła tuszu jest równie imponująca: maskara bazuje na polimerach, które umożliwiają budowanie spektakularnej objętości z każdym kolejnym pociągnięciem.   


Pogrubiający tusz do rzęs: Yves Saint Laurent, Mascara Volume Effet Faux Cils, 159 zł, Sephora

Bestsellerowa maskara od Yves Saint Laurent, Mascara Volume Effet Faux Cils to propozycja dla tradycjonalistek — ma prostą szczotkę z nylonowych włókien, którą da się pięknie zbudować objętość.  Wszystko aby uzyskać pożądany efekt sztucznych rzęs. Formuła wzbogacona o prowitaminę B5, zawiera kompleks potrójnie pokrywający rzęsy – warstwa pogrubiająca, warstwa odżywiająca, która jednocześnie podkręca rzęsy, i warstwa zapewniająca utrwalenie efektu.


Pogrubiający tusz do rzęs: Lovely, Curling Pump Up Mascara, 13,99 zł, Rossmann

Tusz od Lovely to ulubiony kosmetyk poszukiwaczy skarbów wśród najtańszych kosmetyków. Choć cena jest niska, ta maskara potrafi zaskoczyć. Curling Pump Up Mascara ładnie pogrubia rzęsy. Dodatkowo, unosi je i wydłuża bez konieczności używania zalotki. Jest to świetna maskara do codziennego stosowania i naturalnych makijaży, gdyż po jej użyciu rzęsy są bardziej wyraziste i zdefiniowane bez efektu ciężkości. Szczoteczka jest sylikonowa i ma kształt banana, dlatego tak skutecznie wywija rzęsy. 

Pogrubiający tusz do rzęs: Lancome, Hypnose Drama, 155 zł, Sephora

Lancome, Hypnose to ukochana maskara miliona kobiet na całym świecie. Objętość rzęs możesz budować za pomocą prostej, klasycznej szczotki. Jeżeli zależy ci na szybkim pogrubieniu, już od pierwszej warstwy tuszu, wypróbuj pogrubiający tusz od Lancome, Hypnose Drama, który zapewnia efekt teatralnych rzęs. Tusz jest bardzo czarny, a efekt widoczny już od pierwszego pociągnięcia szczoteczki o kształcie litery S, która została specjalnie wyprofilowana, by całkowicie przylegać do rzęs podczas aplikacji maskary. 


Pogrubiający tusz do rzęs: Maybelline, The Colossal, Volum’ Express Mascara, 36,99 zł, Rossmann

Szczoteczka tuszu Maybelline, The Colossal Volum’ Express Mascara umożliwia szybkie nałożenie tuszu na każdą rzęsę. Rozdziela rzęsy, a następnie umożliwia nadanie im pożądanego kształtu. Rzęsy są maksymalnie pogrubione dzięki formule bogatej w kolagen.


Pogrubiający tusz do rzęs: Estee Lauder, Sumptuous Extreme Mascara, 159 zł, Sephora

Tusz Sumptuos Extreme z marki Estee Lauder ma szczoteczkę w kształcie stożka, która mocno wywija rzęsy w zewnętrznym kąciku, tworząc efekt wachlarza. Tusze ze szczotką w tym kształcie znakomicie ukryją opadające powieki i optycznie otworzą spojrzenie, aby oczy wydawały się większe i jaśniejsze. 

Formuła tuszu Extreme Bold Volume, tworzy trwałą, miękką warstwę, która zapewnia rzęsom elastyczność, objętość i uwodzicielski kształt. Szczotka tuszu jest ogromna, dlatego polecamy go do dużych oczu lub gdy sprawnie operujesz tuszem.