Po kilkunastu trudnych miesiącach świat zaczyna wracać na stare tory – również jeśli chodzi o duże imprezy. Te co prawda nie wyglądają jeszcze tak, jak wyglądały przed rokiem 2020, ale zdecydowanie widać poprawę. W tradycyjnej, a nie online’owej formie odbyły się chociażby słynne targi mody męskiej Pitti Uomo, a teraz także 74. edycja festiwalu filmowego w Cannes.

Nie wiemy jeszcze, który film otrzyma prestiżową Złotą Palmę (wręczenie nagród odbędzie się w ostatni dzień festiwalu, czyli 17 lipca). Za sobą mamy za to oficjalną ceremonię otwarcia imprezy, której nieodłącznym elementem jest przejście po słynnym czerwonym dywanie. To ważny moment zarówno dla ludzi ze świata filmu, jak i projektantów oraz firm, którzy przygotowali dla nich ubrania. Stylizacje z Cannes co roku są szeroko komentowane. Nie tylko przez media branżowe związane z modą oraz kinematografią, ale również – a raczej przede wszystkim – tabloidy i serwisy plotkarskie.

Z reguły stylizacje mężczyzn z takich wydarzeń jak otwarcie festiwalu w Cannes można podzielić na dwie kategorie: te w mniejszym lub większym stopniu wierne klasyce, czyli smokingi i garnitury oraz te, których autorzy chcą się wyróżnić w tłumie. Tak samo było i tym razem – do pierwszej z wymienionych kategorii można przyporządkować chociażby Adama Drivera (wystąpi w zapowiedzianym niedawno filmie o rodzinie Guccich), Alejandro Nonesa (odtwórca jednej z ról w głośnym serialu „Kto zabił Sarę?”) oraz Tahar Rahim (czyli tytułowy „Wąż” z serialu Netfliksa). Druga to przede wszystkim Spike Lee oraz Josh O’Connor. A kto z nich wypadł najlepiej? Zajrzyjcie do naszej galerii i przekonajcie się sami!