Erica Bracelet, Rosa Chains

Polska biżuteria coraz częściej doceniana jest także poza granicami naszego kraju. Zarówno od strony  rzemiosła, jak i konceptów kreatywnych. To wartości, które wyjątkowo ceni sobie między innymi Agnieszka Rosa. W rodzinnej firmie od lat przemyca najwyższą jakość oraz klasyczny design z mocno autorskim, artystycznym komentarzem. Znaki charakterystyczne? Złoto, prostota i precyzja. Wśród bransoletek dostępnych w aktualnej ofercie Rosa Chains uwagę przykuwa między innymi ultrasubtelna Erica Bracelet. Nieregularna faktura bransoletki, osiągnięta przez ręczne młotkowanie, delikatnie odbija światło, dzięki czemu zawsze wygląda trochę inaczej i nigdy wam się nie znudzi. 

Pozłacana bransoletka z kolorowym oczkiem, Berries&Co. 

Agat wzmacnia odporność na stres i sprzyja osiąganiu stabilizacji emocjonalnej, topaz jest symbolem siły i mocy, pozwalającym wyzbyć się negatywnych myśli, spinel uważa się za kamień ochronny pomagający dojść do siebie po chorobie lub innym traumatycznym doświadczenie. Kryształy i kamienie szlachetne słyną z różnorodnych właściwości dla ciała i duszy. Nie bez powodu tak często sięga się po nie podczas tworzenia biżuterii. Znajdziecie je między innymi u Berries&Co. Te minimalistyczne bransoletki ozdobione kroplą koloru nie tylko pięknie wyglądają, ale mogą także robić za  biżuteryjne amulety. Do wyboru macie kilka wersji:

Bransoleta Isztar, Anka Krystyniak 

„Isztar to walka i namiętność. Jest talizmanem wojowniczki, daje wsparcie podczas toczonych walk i rozwiązywanych konfliktów. Wzmocni Twoje poczucie wewnętrznej siły i pewności. W miłości będzie sprzyjać pragnieniom cielesnym, potęgując zarówno je same, jak i przyjemność z nich płynącą.” czytamy w opisie kolejnej pozycji z listy naszych redakcyjnych ulubieńców. Już sama charakterystyka zdobiącego projekt Anki Krystyniak symbolu sprawia, że bransoletka ta jest absolutnie wyjątkowa. Uroku dodaje jej wyjątkowy design miksujący najnowsze trendy z ponadczasową prostotą. To inwestycja na długie lata. 

Bransoletka Isztar, Anka Krystyniak

Czytaj też: Przegląd subtelnej biżuterii w klasycznym stylu, z którą nie będziecie chciały rozstawać się nawet na chwilę

Bransoletka hematytami Mica Simi, Manipura

Barwna biżuteria z koralików przypominająca tę ręcznie robioną jeszcze za czasów szkolnych znów jest modna. Tym razem noszą ją już nie tylko małe dziewczynki. Koralikowe pierścionki, naszyjniki i rzecz jasna bransoletki nadadzą codziennym outfitom świeżości i stylowego wykończenia jak z Instagrama. A skoro o Instagramie, po kolorowe inspiracje biżuteryjne koniecznie zajrzyjcie między innymi do @c_mien, @bellecose.store czy @eliou_. Na naszej liści najładniejszych bransoletek z polską metką wylądowała z kolei propozycja marki Manipura. Kupicie ją między innymi w sklepie ELLE: 

Bransoletka z kolekcji Maris, Orska

W czasach pandemii jedną z największą tęsknot jest wakacyjna beztroska. Pierwszy kierunek, który obierzemy gdy tylko znów będzie bezpiecznie to wybrzeże. I to niekoniecznie to nadbałtyckie. Póki co, morskie klimaty planujemy przemycić do swojej szafy za sprawą niezwykłej bransoletki z marynistycznymi charmsami. Ręcznie wykonana, artystyczna bransoletka ozdobiona została skarbami z morskich głębin. Zawieszki w formie rozgwiazdy, thatcheria mirabilis oraz muszli św. Jakuba delikatnie komponują się z łańcuszkiem o szerokich oczkach. To autorski projekt Anny Orskiej. 

Bransoletka z kolekcji Maris / Orska

Gold Chain Bracelet No. 4, Stag Jewels

Motyw przeplatających się ogniw w dużym rozmiarze pojawiał się na przestrzeni ostatniego roku wszędzie i w każdym możliwym wydaniu. Na torebkach, paskach, retro czółenkach i masywnych naszyjnikach. U Stag Jewels przeskalowany łańcuch zagościł także na bransoletce ozdobionej subtelną zawieszką z perłą. Ozdoba tego typu stylowo przełamie dresowy total look i pięknie uzupełni eleganckie kreacje wieczorowe.