Rak: humorzasty hipochondryk

Raki to osoby o dobrym usposobieniu, jednak daleko im do ideału. Mówiąc o ich najgorszych cechach, należy wskazać przede wszystkim na przewrażliwienie, zwłaszcza w kwestiach zdrowotnych. Zodiakalny Rak potrafi godzinami użalać się nad sobą, zazwyczaj bez wyraźnej przyczyny. Przebywanie w jego towarzystwie staje się sporym wyzwaniem. To jeszcze nie koniec minusów osób urodzonych pod tym znakiem. Raki bywają też bardzo zmienne. W jednej chwili cieszą się życiem i doskonale się bawią, a w drugiej - popadają w wisielczy nastrój i obrażają się na wszystkich dookoła.

Zodiakalna porada: Raku! Twoje przewrażliwienie wynika przede wszystkim z wrodzonej nieśmiałości. Podświadomie łakniesz atencji i opieki. Wymieniając długą listę dolegliwości, chcesz zwrócić na siebie uwagę, ale nie tędy droga. Jesteś przecież samowystarczalny i zaradny, więc w życiu świetnie poradzisz sobie bez pomocy. Jeżeli rzeczywiście coś ci dolega, nie zwlekaj z wizytą u lekarza. Od narzekania nikt jeszcze nie wyzdrowiał. W kwestii relacji z otoczeniem - otwórz się na zdanie innych osób. Nie każdy musi myśleć jak ty. Inne poglądy nie czynią nikogo mniej wartościowym. Porzuć swój makabryczny humor - twoje żarty śmieszą tylko ciebie. 

Koziorożec: wieczny czarnowidz

Koziorożce to ludzie wrażliwi, ale także naładowani negatywną energią. Dla nich szklanka zawsze jest do połowy pusta. Wszystko widzą w czarnych barwach, wszędzie próbują doszukiwać się oznak nadchodzącej tragedii. Ich pesymizm bywa trudny do zniesienia, a życia z koziorożcem nie ułatwiają też jego pozostałe wady. Osoby spod tego znaku skupiają się przede wszystkim na karierze i na zarabianiu pieniędzy - to dla nich wartość nadrzędna. Przy tym wszystkim nie potrafią zaakceptować tego, że ktoś może mieć inne priorytety od nich. Gdy niesłusznie uznają kogoś za lenia, nie szczędzą mu gorzkich słów krytyki.

Zodiakalna porada: Koziorożcu! Dążenie do rozwoju nie jest niczym złym, ale musisz zrozumieć, że twoje życie nie może toczyć się wyłącznie wokół pracy. Jeżeli spojrzysz ponad stos papierów na biurku, dostrzeżesz, że świat jest pięknym miejscem, a życie to coś więcej niż tylko kariera. Znajdź zdrową równowagę między życiem prywatnym a zawodowym. Wprowadź do swojej codzienności odrobinę optymizmu. Widząc wszystko w czarnych barwach, na własne życzenie ściągasz na siebie kłopoty. Licz się z uczuciami innych osób, bo twoje czarnowidztwo wywiera wpływ nie tylko na ciebie, ale także na twoich najbliższych. 

Wodnik: wyrachowany egoista

Wodniki są najbardziej interesowne spośród wszystkich znaków zodiaku. Na względzie mają przede wszystkim swoje dobro i wygodę, a ludzie są dla nich wyłącznie środkiem do osiągnięcia zamierzonego celu. Uczucia innych mają za nic, każda relacją, jaką nawiązują, ma służyć przede wszystkim ich interesom. Wodnik pozostaje obojętny na wszystko, co dzieje się wokół niego. Zamyka się w swoim własnym świecie, który w jego przekonaniu jest idealny.

Zodiakalna porada: Wodniku! Nie tędy droga! Jeżeli nie zmienisz swojego postępowania, prędzej czy później zostaniesz sam jak palec. Wzbudź w sobie uśpioną empatię, to nie takie trudne. Z całą pewnością, przynajmniej raz w życiu padłeś ofiarą manipulacji. Przypomnij sobie jak się wtedy czułeś. Ludzie otworzą dla ciebie swoje serca, jeżeli ty zrobisz to samo.  

Żywioły znaków zodiaku. Którym jesteś? >>

 

Lew: arogancki egocentryk

Lew uważa, że jego osoba stanowi centrum wszechświata. Wychodzi z założenia, że zawsze ma rację, choć często zdarza mu się zabierać głos w tematach, o których nie ma pojęcia. W relacjach z innymi osobami jest zaborczy i zazdrosny. Wymaga bezwzględnego podporządkowania i nie toleruje faktu, że inni też są obdarzeni własną wolą. Lwy są całkowicie pozbawione dystansu. Nawet niewinny żart wystarczy, by obraziły się na długi czas. Dodatkowo, łatwo wpadają w gniew.

Zodiakalna porada: Lwie! Twoje wszystkie problemy wynikają ze skrywanego braku pewności siebie. Powinieneś uwierzyć, że jesteś wartościową osobą, mającą wiele do zaoferowania. Nie musisz kryć się za maską bezwzględnego lidera, by ludzie cię kochali. Twoi bliscy wiedzą, jaki jesteś w rzeczywistości. Pozwól by inni też cię poznali, a przekonasz się o ile łatwiejsze stanie się twoje życie.

Bliźnięta: samolub o dwóch obliczach

Bliźnięta to jedne z najtrudniejszych osób. Ci, którzy urodzili się pod tym znakiem, mają dwie twarze. Pozornie wydają się mili, towarzyscy i uprzejmi, ale to tylko wierzchnia warstwa ich charakteru. Cechuje je brak zdecydowania, co przejawia się choćby niestałością w uczuciach. Często zdarza im się skakać z kwiatka na kwiatek i nie liczą się z tym, że przy okazji mogą kogoś zranić.

Zodiakalna porada: Bliźniaku! W głębi serca czujesz, że jesteś nieszczęśliwy. Twój egoizm rani nie tylko wszystkich dookoła, ale także ciebie. Zdaj sobie sprawę, że nie musisz uciekać się do nieczystych zagrań, by osiągnąć swój cel. Zacznij obdarzać ludzi zaufaniem, bo to właśnie jego brak sprawia, że swoje wewnętrzne rozterki zmieniasz w drugą twarz.

Panna: czepialski pedant

Panny wykazują tendencję do nieustannej krytyki. Gdy tylko "poczują krew", uruchamiają swój słowotok ostrych epitetów. Żyją w przekonaniu, że wszystko robią najlepiej. Rzeczywiście, nie można im odmówić staranności, bo przykładają się do wszystkiego, w czym uczestniczą. Jeżeli jednak ktoś obierze inną strategię działania, bez mrugnięcia okiem poddają go swojej surowej ocenie. Co warto podkreślić, Panny często odwracają kota ogonem, przybierając pozę osoby pokrzywdzonej. Trzeba też wiedzieć, że w pierwszym kontakcie robią wszystko, żeby nie ujawnić swojej konfliktowej natury.

Zodiakalna porada: Panno! Twoje usposobienie to nic innego jak broń, która ma odeprzeć zmasowany atak krytycznego otoczenia. Musisz jednak zdać sobie sprawę, że ludzie nie oceniają cię tak surowo, jak ty ich. Porzuć te skłonności, inaczej wszyscy odwrócą się od ciebie. 

Na tej liście znalazł się twój znak zodiaku? Głowa do góry, to jeszcze nie koniec świata! Nie ma ludzi bez wad i musisz wiedzieć, że także zodiakalne Skorpiony, Strzelce, Barany, Byki, Ryby i Wagi zazwyczaj mają wiele za uszami. Jeżeli włożysz trochę wysiłku w to, żeby pozbyć się negatywnych cech, twoje relacje z otoczeniem poprawią się w mgnieniu oka. To nie takie trudne, a cierpliwość w tym temacie wkrótce zostanie wynagrodzona. Trzeba bowiem wiedzieć, że nawet najgorsze cechy znaków zodiaku nie są do nich przypisane na stałe.  

Jak kłamią znaki zodiaku? >>