Jednak wcale nie trzeba być profesjonalnym barmanem, żeby przygotować dobre drinki, w których znajdzie się sok bananowy. Spokojnie wykonasz je w domowym zaciszu z produktów, które dostępne są w większości sklepów spożywczych. Podstawą wielu połączeń jest wódka, ale wśród naszych propozycji znajdziesz również inne alkohole, które doskonale łączą się z sokiem bananowym. Jego słodki smak oraz gęstą konsystencję najlepiej połączyć z czymś kwaśnym, dlatego często obok niebo pojawiają się inne soki. To słodko-kwaśne połączenie może być doskonałym rozwiązaniem na drinkową przewidywalność i nudę w Twoim domu. Oto przepisy na drinki z sokiem bananowym!

Drinki z sokiem bananowym i porzeczkowym

Zacznijmy od czegoś prostego. Czegoś, co każdy – nawet bez żadnego doświadczenia w komponowaniu i robieniu drinków – sobie poradzi. Na pierwszy ogień idą nie tylko dwa soki, w tym oczywiście bananowy, ale również wódka. Alkohol, który jest podstawą wielu prostych, ale bardzo smacznych drinków. Potrzebować będziesz następujących składników:

 • 50 ml wódki,
 • 50 ml soku porzeczkowego,
 • 100 ml soku bananowego,
 • Kilka kostek lodu (najlepiej pokruszonych).

Cztery składniki, które po prostu należy ze sobą wymieszać. Do lodu znajdującego się w wysokiej szklance wlej wódkę, następnie soki bananowy i porzeczkowy. Całość delikatnie zamieszaj i... smacznego!

PRZECZYTAJ TEŻ: Sheridan’s. Jak pić ten popularny likier?

Drink z sokiem bananowym i wódką smakową

Pozostajemy w świecie prostych i sprawdzonych przepisów. Tym razem podstawą drinka będzie oczywiście sok bananowy i ponownie wódka, ale tym razem smakowa. Najlepsza do połączenia ze słodkim oraz gęstym sokiem będzie alkohol o smaku wiśniowym lub malinowym. To kolejna propozycja dla osób, które cenią sobie proste i sprawdzone rozwiązania. Do przygotowania drinka potrzebujesz:

 • 50 ml wódki smakowej (wiśniowej lub malinowej),
 • 200 ml soku bananowego,
 • kostki lodu.

Jak nietrudno się domyślić, cały proces jest bardzo prosty. Do wysokiej szklanki wrzuć kilka kostek lodu, zalej je wódką smakową, a następnie dodaj odmierzoną ilość soku bananowego. Delikatnie wymieszaj i gotowe.

Drink z sokiem bananowym i syropem z granatu

Tym razem mamy propozycję dla osób, które lubią słodkie i ciekawie wyglądające drinki. Pozostajemy w świecie czystej wódki, która – jak wiadomo – doskonale łączy się z sokiem bananowym. W wypadku tego drinka sztuczka polega na dodaniu niezwykle gęstego i aromatycznego syropu barmańskiego z granatu. Składniki:

 • 50 ml wódki,
 • 150 ml soku bananowego,
 • 50 ml syropu barmańskiego grenadina (np. Victoria’s),
 • Kostki lodu.

Drink najlepiej przyrządzać w dużym kieliszku. Na jego dno włożyć 2-3 całe kostki lodu, a następnie nalać sok bananowy. Dodać odmierzoną ilość wódki. Na koniec – koniecznie wolnym strumieniem – wlać syrop z granatu. Uzyskamy wspaniały kolorystyczny efekt. Mieszać dopiero przed samym wypiciem.

PRZECZYTAJ TEŻ: Martini vodka. Zobacz, jak przygotować słynnego drinka (i kilka innych w podobnym stylu)

Drink z bananami oraz rumem

Na koniec propozycja dla bardziej zaawansowanych. W tym wypadku bowiem nie potrzebujemy soku bananowego z kartonu, a bananów, które w odpowiednim momencie zblendujemy. Tym razem zrezygnujemy z wódki na rzecz białego rumu, który doskonale połączy się z sokiem z limonki. Czego potrzebujemy?

 • 2 dojrzałe banany
 • sok z 4 limonek
 • 60 ml syropu cukrowego
 • 300 ml białego rumu
 • Kostki lodu (objętość dwóch szklanek)

Jak zapewne zauważyłeś, składników jest naprawdę dużo, a to wszystko dlatego, że po zmiksowaniu otrzymasz aż sześć porcji, dlatego jest to doskonała propozycja na imprezę ze znajomymi. Wszystkie wymienione składniki należy wlać/włożyć do blendera kielichowego i dokładnie zmiksować.

PRZECZYTAJ TEŻ: Armaniak – podpowiadamy przepisy na drinki z tym wyjątkowym alkoholem [PRZEPISY]

Zanim zaczniesz to robić, upewnij się, że posiadany przez Ciebie blender ma odpowiednią pojemność, a także czy jest przeznaczony do kruszenia lodu (nie wszystkie mają tę funkcję!).