"Tysiące wyjątkowych historii tworzonych przez Netflix jest odzwierciedleniem naszej rzeczywistości i otaczających nas ludzi – różnorodności w każdym kolorze. To historie ukazujące różne punkty widzenia, poglądy, emocje, problemy. To historie bohaterów reprezentujących różne kręgi społeczne i kulturowe, różne płcie i grupy wiekowe" - podaje serwis streamingowy w swoich komunikatach na czerwiec. To właśnie w tym miesiącu obchodzimy Pride Month (po pol. "Miesiąc Dumy"). Netflix od dawna wspiera mniejszości oraz podkreśla rolę kobiet w branży filmowej. Ostatnio przypominaliśmy tytuły, w których pojawia się wątek LGBTQIA+, a teraz przedstawiamy najbardziej stylowych bohaterów w serialach sygnowanych czerwoną literą "N".

Roy Halston Frowick - Halston

Halston, a dokładnie żyjący w latach 1932-1990 amerykański projektant jest bohaterem jednego z ostatnich hitów Netflix. W rolę Roya Halstona Frowicka wcielił się Ewan McGregor, a sama produkcja od początku zachwycała kostiumami (oczywiście inspirowanymi kolekcjami marki Halston) czy perfekcyjnie odtworzonymi wnętrzami. W każdej scenie czy ujęciu aktor wyglądał bardzo stylowo - za co odpowiadała kostiumografka Jeriana San Juan ("Spisek przeciwko Ameryce", "Grzesznica", "Only from Exile Can We Come Home").

Tanveer Wasim „Tan” France - Porady różowej brygady: coś więcej niż metamorfoza

Tan France z "Porad różowej brygady" jest odpowiedzialny za metamorfozy bohaterów. Nie tylko uczy ich jak znaleźć swój styl, czy co warto ze sobą łączyć, ale sam zawsze prezentuje się nieskazitelnie (a zwłaszcza jego słynna fryzura!). Brytyjczyk o pakistańskich korzeniach (ma również amerykańskie obywatelstwo) ma na koncie też dwie książki, w tym autobiografię, gdzie ujawnia m.in. swój coming out w wieku 34 lat, czy ewolucję własnego stylu.

Tan jest jednym z pierwszych otwarcie homoseksualnych mężczyzn o korzeniach z Azji Południowej i jednym z pierwszych muzułmańskich gejów robiących karierę w zachodniej telewizji.

Eric Effiong - Sex Education

Eric Effiong (wciela się w niego Ncuti Gatwa) to jedna z najpopularniejszych postaci w serialu "Sex Education". Licealista jest nie tylko najlepszym przyjacielem Otisa, ale również gejem, który otwarcie szuka swojej tożsamości. Eric pochodzi z religijnej rodziny pochodzącej z Nigerii oraz Ghany. Ubiera się jak kolorowy ptak i uwielbia podkreślać swoje afrykańskie korzenie. Poprzez modę wyraża siebie i często nie stroni od mocnego makijażu.

Lucyfer Morningstar - Lucifer 

Zaskoczeni? Nasz przystojny diabeł wcielony jest orientacji biseksualnej i jak wiemy prawie nikt nie może mu się oprzeć. Przez całe swoje istnienie uprawiał seks z "miliardem kobiet i mężczyzn od zarania dziejów". Ale nie tylko jego szatańskość przyciąga wszystkich, ale i styl. Uwielbia ciemne garnitury (nosi nawet często zapomniane kamizelki!) oraz białe koszule. To jeden z najlepiej ubranych serialowych bohaterów, i to nie tylko na Netflix.

Ruda Ruby - AJ and the Queen

Ruda Ruby to wcielenie drag queen niepewnego siebie Roberta Lincolna Lee (RuPaul). Za to Ruby jest odważna i nie przepuści sobie słownej potyczki. Ma niesamowite stroje - cekiny skrzą się od światła, jest też sporo piór i głębokich dekoltów.

Sophia Burset - Orange Is the New Black

Sophia to transpłciowa więźniarka osadzona w zakładzie karnym w Litchfield. Zanim trafiła do izolatki pracowała jako więzienna fryzjerka. Zawsze jest umalowana, a czerwona szminka to jej znak rozpoznawczy. I mimo że głównie pojawia się w więziennym trykocie to zawsze wygląda classy!

Klaus Hargreeves - Umbrella Academy

Klaus jest fanem hedonistycznego stylu życia, ale tak naprawdę ma więcej do zaoferowania niż wiele osób sądzi. Sarkazm wylewa się z niego, ale jest też lojalny wobec swojego rodzeństwa. Ten lifestyle widać też w jego garderobie. Skórzane spodnie, boho stylizacje, rozpięte koszule - to tylko kilka przykładów.

Mildred Ratched - Ratched

Znana z „Lotu nad kukułczym gniazdem” pielęgniarka Mildred Ratched to arcyciekawa postać pod wieloma względami. Mildred nie jest pewna swojej seksualności, za to Gwendolyn wręcz przeciwnie. Między kobietami tworzy się intymność, choć początkowo Ratched nie akceptuje tej swoje strony osobowości.

Tak jak w przypadku innych produkcji Ryana Murphy'ego także i w tym przypadku kostiumy są szczegółowo dopracowane. Kostiumografie Lou Eyrich i Rebecca Guzzi, zainspirowali się filmami i magazynami o modzie z lat 40., ale jest też kilka nawiązań do filmowej postaci pielęgniarki. Sama bohaterka używa ubrań, aby wzbudzić w sobie pewność siebie i wpływać na innych.