Nów Księżyca i zaćmienie Słońca w Strzelcu - kiedy?

W sobotę 4 grudnia doświadczymy nowiu i zaćmienia Słońca w Strzelcu. To ostatnie zjawisko z cyklu zaćmień na osi Bliźnięta-Strzelec, rozpoczętego w czerwcu 2020 roku. Zodiakalny Łucznik rządzi dziewiątym domem duchowych poszukiwań. Bliźnięta władają przeciwstawnym trzecim domem, w którym wszystkie prawdy są połączone z rozumem. Ostatnie zaćmienie Słońca w tym roku symbolizuje dotarcie do mety. Będzie przełomowym momentem w naszym życiu, w którym jakaś część nas w pełni ewoluuje. Wszechświat przygotował nas na wewnętrzny awans. 

Całkowite zaćmienie Słońca w nowiu to jedno z najpotężniejszych zjawisk w astrologii. 

Zaćmienia to momenty kulminacyjne. Wywołują wydarzenia zmieniające życie. Pozwalają nam wkroczyć w wyższy stan świadomości. Piątkowe zjawisko będzie ostatnim etapem tej niezwykłej podróży. Wynagrodzi nasze trudy z ostatnich miesięcy, prowadząc nas ku nowym początkom. Nów księżyca dodatkowo da nam klarowność wobec kierunku, jaki powinniśmy obrać. 

Horoskop na zaćmienie Słońca i nów w Strzelcu >>

Całkowite zaćmienie Słońca w Strzelcu - co oznacza?

Energia zaćmienia jest chaotyczna. Powoduje niepokój i brak stabilności. Pod jej wpływem dochodzi do wielu niespodzianek. Nie da się przewidzieć, jakie zmiany zaprowadzi w życiu każdego z nas. Wiemy tylko, że grudniowe zaćmienie oferuje ogromną możliwość poszerzenia swojej wiedzy i rozwoju intuicji. Nakieruje nasze "trzecie oko" na wszelkie wskazówki. W astrologii Strzelec jest związany z obcymi kulturami, edukacją oraz podróżami. Właśnie te motywy zostaną podkreślone na naszej drodze ku nowemu rozdziałowi. Kluczem do przetrwania zaćmienia Słońca, jest pozostanie w kontakcie z własną duszą. Warto oddać się praktykom relaksującym i pozwolić sobie na sen w większych dawkach. 

Zaćmienie Słońca w Strzelce wyznaczy nam nowe miejsce docelowe.

Ostatnie zaćmienie w tym roku zaktywuje energię Merkurego i Neptuna. Dzięki temu mogą nam zostać ujawnione nowe informacje zmieniające życie. Dostrzeżemy prawdę, która do tej pory była ukryta pod ciemną kotarą. W obecności Neptuna powinniśmy szczególnie zaufać naszym wrodzonym instynktom. Bez względu na to, co przyjdzie nam go głowy podczas tego zaćmienia, warto spisać te myśli na papier. Energia zjawiska wzmocni siłę głosu płynącego wprost z naszych serc. Połączy nas z mądrością szóstego zmysłu, aby wskazać nam dalszy kierunek. Zaćmienia są potężne i mają tendencję do kierowania nas tam, gdzie musimy się udać. Zaufaj Przestrzeni. Nie ulegaj pokusie, by manipulować swoim losem. 

Jak usłyszeć głos intuicji? Wskazówki >>

Nów i zaćmienie Słońca w Strzelcu - co teraz zrobić?

Zaćmienie Słońca polega na równoważeniu umysłu z duszą. Próbuje przekazać nam prawdy, które mogą kłócić się z logiką. Czas zaufać Przestrzeni, akceptując to, co wkrótce się wydarzy. Chociaż zmiany początkowo mogą być niepokojące, niebawem dostrzeżesz ich głęboki sens. Co zrobić, by łagodnie przetrwać to zjawisko? Poświęć czas na proste praktyki uziemiające:

Dostrój się do swojej intuicji. 

Nie czuj się winna, kiedy chcesz odpocząć.

Weź głęboki oddech.

Nawadniaj się.

Zmniejsz stymulację umysłową.

Zrób sobie przerwę od mediów społecznościowych.

Pomedytuj lub złóż swoje prośby do Wszechświata. 

Spędź czas na łonie natury.

Przemyśl swoje intencje na nowy rok.

Kiedy świadomie uciszysz umysł i stworzysz wokół siebie świętą przestrzeń, Strzelec pomoże ci zajrzeć w głąb duszy. Możesz doświadczyć wewnętrznego przebudzenia, dzięki któremu obierzesz nową ścieżkę. Bądź otwarta na wszystko, co pojawi się na twojej aktualnej życiowej drodze.