Filmy, których premiera została przesunięta: "Tenet"

Na ten film Christophera Nolana czekamy niecierpliwie! Produkcja miała początkowo trafić do kin 17 lipca, potem 31 lipca, następnie 12 sierpnia, a kilka dni temu ogłoszono, że nie wiadomo kiedy tytuł będzie dostępny dla widzów. Na szczęście Warner Bros. zmienił zdanie i "Tenet" jednak będzie miał swoją premierę i to jeszcze w tym roku. 26 sierpnia dzieło z Robertem Pattinsonem i Johnem Davidem Washingtonem zadebiutuje w 70 krajach. W Polsce premiera odbędzie się dzień później, a 4 września w wybranych miastach USA.

Na dodatek to niejedyna tajemnica dotycząca "Tenet". Oficjalnie nadal nie znamy fabuły filmu. Wiadomo tylko, że chodzi o podróże w czasie i powstrzymanie III wojny światowej. 

Filmy, których premiera została przesunięta: "Mulan"

Premiera "Mulan" miała odbyć się w marcu. Potem stwierdzono, że lepszy będzie lipiec, a potem 21 sierpnia. Jednak kina w USA są w większości zamknięte, więc ta data może się znów zmienić.

Filmy, których premiera została przesunięta: "Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun"

"The French Dispatch" ma zaprezentować zbiór opowiadań z ostatniego numeru amerykańskiego magazynu opublikowanego w fikcyjnym francuskim mieście XX wieku. Najnowszy film Wesa Andersona miał być pokazany na festiwalu w Cannes, a potem trafić do kin na całym świecie 16 października. Jednak dziś już wiemy, że to niemożliwe. Niestety studio produkcyjne nie podało nowej daty premiery. 

Filmy, których premiera została przesunięta: "Śmierć na Nilu"

Historię Herculesa Poirot w reżyserii Kennetha Branagha zobaczymy dopiero 23 października. W filmie wystąpią m.in. wspomniany Branagh, a także Gal Gadot, Armie Hammer, Rose Leslie, Anette Bening, Emma Mackey oraz Letitia Wright.

Filmy, których premiera została przesunięta: "The Empty Man"

Thriller miał pojawić się w kinach 7 sierpnia, ale nowa data premiery to 4 grudnia 2020.

Filmy, których premiera została przesunięta: "Obecność 3"

Horror od Warner Bros. nie trafi do kin we wrześniu. tylko w przyszłym roku, a dokładnie 4 czerwca 2021 roku. To opowieść o małżeństwu, które bada historię mężczyzny oskarżonego o morderstwo. Sprawca uważa, że to nie on, a demon jest odpowiedzialny za tę zbrodnię. W produkcji zagrali m.in. Vera Farmiga i Patrick Wilson.

Filmy, których premiera została przesunięta: "Antlers"

Horror o nauczycielce, która odkrywa mrożący krew sekret jednego z uczniów trafi do kin dopiero 19 lutego 2021. W roli głównej zobaczymy Keri Russell. Początkowo film miał mieć swoją premierę w kwietniu.

Filmy, których premiera została przesunięta: "The Last Duel"

Dramat historyczny Ridleya Scotta ze scenariuszem autorstwa Matta Damona i Bena Afflecka również trafi do kin później, a mianowicie 15 października. Główne role zagrali: Adam Driver, Matt Damon, Jodie Comer, Ben Affleck. Za zdjęcia odpowiada Dariusz Wolski ("Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły", "Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka", "The Walk. Sięgając chmur", "Karmazynowy przypływ", "Marsjanin", "Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street").

Filmy, których premiera została przesunięta: "The Personal History of David Copperfield"

W tym wypadku film trafi do kin już 28 sierpnia. W rolach głównych: Dev Patel, Gwendoline Christie, Tilda Swinton, Ben Whishaw, Hugh Laurie, Aneurin Barnard.

Filmy, których premiera została przesunięta: "Ciche miejsce 2"

Druga część hitu Johna Krasinskiego z Emily Blunt i Cillianem Murphy trafi do kin dopiero w przyszłym roku, a dokładnie 23 kwietnia. 

Filmy, których premiera została przesunięta: "Top Gun Maverick"

Dalsza część "Top Gun" miał pojawić się 23 grudnia tego roku, dziś już wiemy, że nastąpiła kolejna zmiana - produkcję z Tomem Cruise'm zobaczymy 1 lipca 2021 roku. Pierwszą datą premiery był 24 czerwca 2020. 

Filmy, których premiera została przesunięta: "Czarna wdowa"

W marcu tego roku serwisu zajmujące się tematyką filmu ujawniły, że produkcja ze Scarlett Johansson prawdopodobnie nie trafi do kin 1 maja. Tak się wtedy stało. Na razie oficjalną datą jest 6 listopada, ale wszystko może się jeszcze zmienić.

Filmy, których premiera została przesunięta: "Wonder Woman 1984"

Kolejna przykra wiadomość. Nową Wonder Woman mieliśmy zobaczyć 5 czerwca, ale musimy czekać do 2 października. Na szczęście tego roku!

Filmy, których premiera została przesunięta: "In the Heights"

Musical "In the Heights" miał trafić do amerykańskich w czerwcu, jednak jego premiera przesunięta jest na 18 czerwca 2021 roku. 

Filmy, których premiera została przesunięta: "F9"

Pod koniec maja tego roku miała się też odbyć premiera kolejnej, bo już 9. części "Szybkich i wściekłych". Dziś już wiemy, że musimy cierpliwie czekać do 2 kwietnia przyszłego roku. W produkcji pojawią się m.in. Vin Diesel,, Michelle Rodriguez, John Cena, Tyrese Gibson, Ludacris, Jordana Brewster, Sung Kang, a także Helen Mirren, Charlize Theron i Cardi B.

Filmy, których premiera została przesunięta: "Spirala: nowy rozdział serii Piła"

Młody arogancki detektyw Ezekiel „Zeke” Banks i jego nowy policyjny partner prowadzą śledztwo w sprawie sadystycznych morderstw, które przypominają serię krwawych zbrodni sprzed lat. Ta historia miała trafić do widzów 15 maja tego roku, a pojawi się w kinach 21 maja 2021 roku.

Filmy, których premiera została przesunięta: "Free Guy"

Nowa komedia z Ryanem Reynoldsem o pracowniku banku, który odkrywa że jest postacią w grze przygodowej miała nas rozśmieszyć w to lato. Premiera opóźni się niestety o kilka miesięcy. Film pojawi się w kinach 11 grudnia.

Filmy, których premiera została przesunięta: "Ghostbusters: Afterlife"

Kolejna część "Ghostbusters" miała nam osłodzić czerwiec, ale niestety studio produkcyjne postanowiło pokazać film dopiero 5 marca 2021 roku...

Filmy, których premiera została przesunięta: "Snake Eyes"

Spin-off serii "G.I. Joe" miał trafić do kin 23 października, jednak jego premierę przesunięto na 2021, bez dokładnej daty. 

Filmy, których premiera została przesunięta: "Avatar 2"

Na ten film czekamy od kilku lat i niestety dalej musimy czekać cierpliwie na kolejnego "Avatara". Początkowo film miał trafić do kin w grudniu 2021 roku, ale Disney podał, że premiera odbędzie się jednak rok później, czyli w grudniu 2022... Kolejne pojawią się w 2024 i 2026 roku.

Filmy, których premiera została przesunięta: "Gwiezdne wojny"

Choć nie znamy dokładnych tytułów kolejnych części, wiemy już że ich daty premier będą opóźnione. Mają trafić do kin w grudniu 2023, 2025 i 2027 roku.