„My Policeman” - wszystko, co wiemy o filmie

„My Policeman” to ekranizacja powieści Bethan Roberts. W rolach głównych zobaczymy Harry’ego Styles’a, Emmę Corrin i Davida Dawsona. Film wyreżyserował Michael Grandage, który wcześniej nakręcił "Geniusza" z Colinem Firthem i Jude'em Lawem. Dla reżysera powieść Roberts miała szczególne znaczenie, ponieważ to właśnie ona pomogła się jej  ujawnić w 2013 roku. Autorem scenariusza do filmu jest natomiast Ron Nyswaner, nominowany do Oscara za "Filadelfię".

„My Policeman”- fabuła

Akcja filmu rozgrywa się w Brighton w 1957 r. Historia opowiada o policjancie Tomie Burgessie (w tej roli Styles), który musi zmierzyć się ze swoją prawdziwą orientacją. Pomimo że zaczyna spotykać się z nauczycielką o imieniu Marion (Emmę Corrin), nawiązuje też potajemny romans z kuratorem muzeum Patrickiem Hazelwoodem (David Dawson). ”My Policeman” to mocna opowieść o zakazanej miłości, żalu i życiu w zgodzie z samym sobą.

Harry Styles w nowej roli!

Choć wydawać by się mogło, że Styles będzie idealny do roli Toma, to twórcy filmu początkowo nie chcieli zaangażować go w produkcję. To sam artysta zabiegał o to, aby pojawić się w filmie. Zespół artysty skontaktował się z Grandagem, aby przekazać informację, że Styles przeczytał scenariusz i jest bardzo zainteresowany rolą. Ostatecznie doszło do spotkania piosenkarza z reżyserem, na którym Styles zrobił wielkie wrażenie.

"Przeczytał scenariusz tyle razy, że na tym spotkaniu znał każdy jego fragment. Zrobiło to na mnie ogromne wrażenie. Znał kwestie innych ludzi, znał wszystkie swoje kwestie. Wiedział, dlaczego chce o tym mówić, dlaczego jedna scena działa w ten, a druga w inny sposób" - powiedział Grandage.

"My Policeman": oficjalny teaser filmy z Harry'm Stylesem